جمعه ,۹ اسفند ۱۳۹۸
خانه / اخبار / خبر / راهکارهایی برای جان دادن به صنعت قطعه سازی

راهکارهایی برای جان دادن به صنعت قطعه سازی

ابراهیم احمدی رئیس انجمن قطعه سازان اصفهان با بیان اینکه اوضاع آشفته صنعت خودرو بر کل صنایع زیر مجموعه تاثیر گذاشته ، اظهار داشت : مشکلات نقدینگی در صنعت قطعه سازی منجربه عدم تامین مواد اولیه ومشکلاتی در پرداخت حقوق کارگران شده است.

وی افزود : هم اکنون میزان بدهی قطعه سازان به بانک ها، وزارت دارایی وسایر بخش ها افزایش یافته واین امربه دلیل نبود مصرف کننده و خریدار بوجود آمده است .

وی اظهار داشت : با ارائه تسهیلات بانکی هم نمی توان به این صنعت کمک نمود چرا که قطعه سازان توان بازپرداخت وام ها با بهره های بسیار بالا را ندارند .

به گفته وی با توجه به این مشکلات ، راهکارهای متعددی برای کمک به این صنایع می توان در نظرگرفت از جمله عدم دریافت اقساط وام ها تا حداقل یک سال ، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده ،صادرات تولیدات داخلی به سایر کشورها و ارائه طرح های جدیدی برای فروش لیزینگی خودروها با شرایط مناسب و همچنین نوسازی خودروها حداقل هر ۳ سال یکبار ، که تمام اینها از مواردی است که می تواند کمک موثری برای رفع مسائل موجود نماید.

وی خاطر نشان کرد : امید است با حمایت بیثشتر دولت این بحران عظیم بوجود آمده رفع شده و جریان تولید در صنعت قطعه سازی کشور حفظ شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به ما کمک کنید تا از رباط ها جلوگیری کنیم *