دوشنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / تولید ۹۷۷ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۴/ افت ۱۳٫۷ درصدی تولید انواع خودرو در کشور

تولید ۹۷۷ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۴/ افت ۱۳٫۷ درصدی تولید انواع خودرو در کشور

انجمن خودروسازان ایران کارنامه صنعت خودرو کشور در سال ۹۴ را منتشر کرد که بر اساس آن تولید انواع خودرو طی سال گذشته ۱۳٫۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش “یدکی رسانه” به نقل از اقتصادنیوز، تا پایان اسفند ماه سال گذشته ۹۷۷ هزار دستگاه انواع خودرو سواری، وانت، کامیون، مینی‌بوس و اتوبوس در کشور به تولید رسیده که ۸۹۲ هزار از این تعداد را خودروهای سواری تشکیل می‌دهند.

بر اساس این گزارش تولید انواع سواری ۶٫۹ درصد، وانت ۵۱٫۵ و کامیونت و کامیون ۵۳٫۱ درصد کاهش تولید داشته و درمقابل اتوبوس ۶٫۹ و مینی بوس ۸۵٫۱ درصد با افزایش تولید نسبت به سال ۹۳ مواجه شده‌اند.

این گزارش حاکی از آن دارد که ایران خودرو با تولید ۵۰۷ هزار دستگاه خودرو بزرگترین تولید کننده انواع خودرو در کشور بوده و رقیب این شرکت تنها ۳۷۱ هزار دستگاه خودرو به تولید رسانده که بیشتر آن پراید بوده است.

همچنین در سال گذشته ایران‌خودرو با ۱۶٫۴ و رقیبش با ۹٫۷ درصد کاهش تولید مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش سه خودرو ساز ساکن در کرمان توانسته‌اند حدود ۷۵ هزار دستگاه انواع سواری چینی را به تولید برسانند تا سهم چینی‌ها از تولید انواع سواری در کشور حدود ۱۰ درصد باشد.

این گزارش حاکی از آن است که در سال گذشته خودروهای رانا، پژو ۴۰۵، پژو پارس و انواع پراید با بیشترین کاهش تولید مواجه بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به ما کمک کنید تا از رباط ها جلوگیری کنیم *