چهارشنبه ,۱۴ خرداد ۱۳۹۹
خانه / اخبار / واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی فقط با مجوزهای خاص

واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی فقط با مجوزهای خاص

رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰سی سی در سال ۹۵ ممنوع است، گفت: واردات این خودروها تنها با مجوزهای خاص صورت می‌پذیرد.

به گزارش “یدکی رسانه” به نقل از مهر، مسعود کرباسیان در حاشیه جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در خصوص واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در سال ۹۵ گفت: براساس مصوبه دولت، ورود خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور ممنوع است و ورود این خودروها تنها براساس مجوزهای خاص و برای امور دیپلماتیک از جمله سفارتخانه‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش تعرفه واردات گروه ۱۰ کالایی گفت: حمایت از تولید داخل همواره در دستور کار دولت قرار دارد و البته این نوع حمایت هم روش‌های خاص خود را طلب می‌کند و تعرفه‌ها باید به گونه‌ای وضع شود که مبارزه با قاچاق نیز صورت گیرد. البته ابزار حمایت از تولید داخل، جلوگیری از واردات نیست.

وی در خصوص نگهداری داروها در گمرک و ترخیص آنها خاطرنشان کرد: با هماهنگی سازمان غذا و دارو اقداماتی صورت گرفته تا ترخیص داروها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام پذیرد. اولویت ما ترخیص دارو با حداقل اسناد بوده است که امیدواریم در سال جاری نیز این کار عملیاتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به ما کمک کنید تا از رباط ها جلوگیری کنیم *