دوشنبه ,۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه / اخبار / فعالان کمپین تحریم خودرو حقوق‌بگیر بودند/ عمرم به ایجاد منطقه ویژه چابهار وصال نداد

فعالان کمپین تحریم خودرو حقوق‌بگیر بودند/ عمرم به ایجاد منطقه ویژه چابهار وصال نداد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعالان کمپین تحریم خودرو، از بیت‌المال حقوق می‌گرفتند که شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردیم،گفت: قرار بود در داخل منطقه چابهار یک منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود که عمر ما به این مسئله وصال نداد‌.

 

محمدرضا نعمت‌زاده در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت و معدن استان سمنان با اشاره به اینکه باید فضای کشور را ارام کنیم، گفت: رسانه‌های مجازی سال گذشته شایعاتی مبنی بر کمپین تحریم خرید خودروهای داخلی را ایجاد کردند و با پیگیری های صورت گرفته هسته اصلی شناسایی شدند. این افراد در واقع حقوق‌بگیران از بیت‌المال بودند که لطمه‌ای را به صنعت کشور وارد کردند و در نهایت اسامی این افراد به مقامات مربوطه اعلام شد. این افراد قصد داشتند با اهداف انتخاباتی مانع از رشد صنعتی کشور از محل رشد صنعت خودرو شوند.

 

وزیر صنعت در ادامه با اشاره به تکالیف ایجاد شده برای دولت در جهت تحقق رشد ۲۱ درصدی سرمایه‌گذاری در طول برنامه ششم گفت: این رقم بسیار خوب است اما باید فضای لازم برای تحقق آن فراهم شود. تحقق رشد ۸ درصدی اقتصادی نیز نیازمند افزایش بهره‌وری نیروی کار و صادرات به بازارهای جهانی است.

نعمت زاده اظهار داشت: دریافت مالیات از کالای نهایی در واقع مجموع مالیات دریافتی را کاهش نمی‌دهد بلکه به دلیل نبود قوانین مربوطه، تحقق این مسئله را با تأخیر روبرو می‌کند.

 

*مشکل مالیات با اضافه کردن یک جمله به برنامه ششم حل نمی شود

وزیر صنعت با بیان اینکه با اضافه کردن یک جمله به برنامه ششم، مشکل مالیات بر مصرف حل نخواهد شد، گفت: مجلس باید در قالب یک طرح یا ماده واحده، ملزومات این مسئله را فراهم کند.

 

نعمت‌زاده در ادامه با اشاره به ایجاد واحد خودروسازی در سمنان گفت: بخش خصوصی این واحد را فعال کرده و امسال شاهد تولید خودرو در سمنان خواهیم بود.

 

وی با اشاره به پیگیری ایجاد ۱۴ تا ۱۵ منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی در کشور، گفت: هدف از ایجاد مناطق ویژه، مستثنی شدن سرمایه‌گذاران از بخشی از مقررات جاری کشور بوده است تا شاهد توسعه صادرات غیرنفتی باشیم.

وزیر صنعت همچنین با اشاره به اینکه قرار بود در داخل منطقه چابهار یک منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود‌، گفت‌: عمر ما به این مسئله وصال نداد و ان‌شا‌الله آیندگان کار آنجا را انجام خواهند داد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به ما کمک کنید تا از رباط ها جلوگیری کنیم *