رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=557

نشست حامیان سومین نمایشگاه تخصصی قطعات یدکی و ماشین آلات

نشست حامیان سومین نمایشگاه تخصصی قطعات یدکی خودرو و ماشین آلات تهران با حضور اعضای اتحادیه و هیئت رییسه اتاق اصناف تهران در هتل المپیک برگزار شد.

علی اکبر بخشی – رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو در این نشست اظهار کرد: گرد هم جمع شده ایم پیرامون مقدمات سومین دوره از برگزاری نمایشگاه تخصصی قطعات لوازم یدکی خودرو گفتگو کنیم تا روندی را که در این مسیر شروع کرده ایم تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه باید طوری برنامه ریزی کنیم تا نمایشگاه در شان صنف برگزار شود، تصریح کرد: نمایشگاه بر اساس نیاز و ضرورت برگزار می شود تا اینگونه در این فضای ایجاد شده، توانایی هایمان را به نمایش بگذاریم و از سوی دیگر حقوق تضییع شده مان را از این طریق دنبال کنیم.

بخشی با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه برای اعضای صنف و همچنین مصرف کننده فرصت هایی بوجود می آورد، خاطر نشان کرد: تولید در مسائل اقتصادی جایگاه بسیار مهمی دارد، با توجه به همین امر ما نیز به بخش تولید نگاه ویژه ای داریم تا بتوانیم یک خدمت ملی به کشور داشته باشیم .

رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو اذعان داشت: ما به بخش توزیع نیز احترام می گذاریم ولی معتقدیم کشورهایی در اقتصاد موفق هستند که به بخش تولید، نگاه ملی دارند.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه اهمیت ویژه ای برای ما دارد به همین خاطر هیئت رییسه یک شورا از افراد با تجربه، متخصص و توانا انتخاب و معرفی می کند تا متولی برگزاری این نمایشگاه باشند.

بخشی با بیان اینکه در کلیه بخش ها مصرف کننده ها سرگردان هستند، عنوان کرد: کالاهای بی کیفیت در بازار، به صنف ما ضربه بسیاری ی زند و البته با جان مردم نیز در ارتباط است. به دنبال این هستیم که قطعات وارد شده به نمایشگاه بررسی و افراد شرکت کننده نیز شناسایی شوند تا بخش عمده ای از نگرانی های مصرف کننده کاهش پیدا کند. در این زمینه برگزاری نمایشگاه پاسخگو است.

رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو با تاکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه ادامه پیدا خواهد کرد تا ما به اهداف خود برسیم، خاطرنشان کرد: محل برگزاری نمایشگاه تا پنجمین دوره، در هتل المپیک است و بعد از آن در نمایشگاه بین المللی خواهد بود تا انتظارات بین المللی مان نیز برآورده شود.

برای مقابله با مشکلات اقتصادی هیچ راهی جز تکیه به مردم نداریم

در ادامه این نشست علی فاضلی – رییس اتاق اصناف ایران گفت: توسعه هر کشوری در گرو رشد بنگاه های آن کشور است، این در حالی است که بر اساس آمار بخش خصوصی ایران را بنگاه های کوچک، متوسط و بزرگ تشکیل داده اند که توسعه آن موجب توسعه کشور است.

وی اظهار کرد: با نگاهی به سال هایی که از انقلاب می گذرد، می بینیم که علی رغم تهدیدات و دسیسه ها به ۸۰ تا ۸۵ درصد از اهداف مان رسیده ایم. واقعیت امر این است که در اغلب موارد به آنچه که باید دست پیدا کرده ایم اما در بخش اقتصادی می لنگیم.

فاضلی با اشاره به اینکه برای مقابله با مشکلات اقتصادی هیچ راهی جز تکیه به مردم نداریم، ادامه داد: نمایشگاه سال آینده بستر آماده شده ای برای نشان دادن توانایی های صنف شما است که باید از آن به نحو احسن از آن استفاده کنید.

رییس اتاق اصناف افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی یکی از برنامه هایی است که اتاق اصناف نیز به آن اهمیت داده و آن را دنبال می کند. همچنین ایجاد فضای مناسب برای روانه کردن نمایشگاه ها در سال آینده عملی است.

وی با بیان اینکه ما در کنار شما و با شما هستیم و حمایتتان می کنیم، اظهار کرد: امروز این مهم از سوی شما بوجود آمده است و در این راه هر چه که از دست ما بر بیاید کوتاهی نخواهیم کرد. در واقع حضورمان در اینجا به این دلیل است که مشکلات شما را شنیده و برای حل آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

فاضلی با اشاره به این مطلب که یک واقعیت غیرقابل انکار نقش جامعه اصناف در اقتصاد کشور است، ادامه داد: ‌اصناف کشور باید در جایگاه اصلی خود در اقتصاد کشور قرار گیرد و من فکر می‌کنم با این روند کنونی و نحوه همکاری دولت با اصناف تا مدت زمان نه چندان طولانی به خواسته‌های مد نظر خود دست یابیم.

رییس اتاق اصناف کشور گفت: اگر همه بخش‌ها با برنامه و هدف کار کنند تمامی اهداف مدنظر محقق خواهد شد. امروز باید به مردم و فعالان صنفی گفت که اصناف بیش از هر زمان مورد توجه است و ما باید اصناف را به جایگاه اصلی‌اش بازگردانیم. اکنون براساس برنامه تلاش داریم تا اقدامات لازم را در این زمینه به اجرا در آوریم.

فاضلی اذعان داشت: برای توسعه اصناف باید با یکدیگر همراه و هماهنگ باشیم. البته نه فقط در خصوص اصناف بلکه در تمامی فعالیت‌های اجرایی کشور و‌‌ همان طور که دولت تلاش دارد گره از مشکلات گذشته باز کند ما نیز باید از تمامی توان خود در راستای کمک در این زمینه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اصناف قدیمی‌ترین نهاد خود جوش‌اند که در بخش‌‌های مختلف اقتصادی تولیدی و توزیعی و خدماتی با دولت‌ها و مردم در تعامل‌اند، تصریح کرد: بنده معتقدم همکاری تیمی در تمامی بخش‌ها یک اصل در حرکت توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و دیگر بخش‌های اقتصادی با اعتماد به دولت باید در این زمینه فعالیت کنند.

رییس اتاق اصناف کشور افزود: آمار رسمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار ایران از سهم اصناف در تولید ناخالص ملی نشان می دهد که سهم اصناف در تولید ناخالص ملی ۲۵ درصد و سهم شان در ایجاد اشتغال ۷میلیون است. یعنی اینکه اصناف توانسته با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌ های لازم به ساماندهی، رفع موانع و مشکلات و بهبود فضای کسب ‌و‌کار بپردازد.

به گفته وی؛ براساس آمارهای موجود اصناف در سطح کشور و در قالب بیش از ۲ میلیون واحد صنفی دارای پروانه کسب فعالیت می کنند.

فاضلی در پایان عنوان کرد: اقتصاد ایران به برنامه ریزی واقع گرایانه و تولید با رشد بالا و مستمر نیاز دارد و باید با انسجام و هماهنگی همه بخش‌ها، از تولید حمایت کنیم تا از مشکلات موجود اقتصادی در جامعه فاصله بگیریم.

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد