رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1547

احداث پارکینگ‌های زیرسطحی جهت حل مشکل ترافیک پایتخت

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از بحران آب و مشکل ترافیک و آلودگی هوا به عنوان دو مسأله اصلی پایتخت نام برد و گفت: در حال حاضر دو سوم ظرفیت خیابان‌های تهران به پارکینگ اختصاص پیدا کرده و برای ساماندهی این مشکل در این کلان­شهر، باید همانند شهرهای بزرگ دنیا همچون لندن، رم و پاریس، پارکینگ‌های زیرسطحی احداث کنیم.

دکتر غلامرضا انصاری افزود: باید ساماندهی وضعیت کنونی تهران را جدی بگیریم و اصلاح وضعیت پارکینگ‌ها و ارتقای فرهنگ زیست محیطی را در دستور کار قرار دهیم و فضای موجود این کلان‌شهر را با مجموعه اقدامات اصلاحی، بهبود ببخشیم.

وی با اعلام این که در شرایط کنونی،‌ توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو، ساماندهی پارکینگ‌ها و محدود کردن استفاده از وسایل نقلیه شخصی می‌تواند وضعیت تهران را بهبود ببخشد، تأکید کرد: از سوی دیگر، استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی می‌تواند مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران را کاهش دهد.

دکتر انصاری از طرح انتقال پایتخت به عنوان طرحی که شدنی نیست، نام برد و گفت: انتقال پایتخت، ممکن است ۱۰ درصد از مسائل و مشکلات تهران را حل کند اما ۹۰ درصد از مسائل و مشکلات این کلان‌شهر، ربطی به پایتخت بودن آن ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر این که ۱۰ میلیون شهروند ساکن تهران، چه این شهر پایتخت باشد و چه نباشد، به عنوان شهروند حق دارند از یک زندگی مناسب با حقوق شهروندی خوب برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: همه مسائل و مشکلات تهران به دلیل پایتخت بودن آن نیست و بخشی از آن به مهاجرپذیری این کلان‌شهر باز می‌گردد.

منبع: خبر خودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد