رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1614

استفاده غیر بهینه از منابع مالی سازمان اتوبوسرانی

عضو کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران طی بازبینی از سازمان اتوبوسرانی تهران ، اعلام کرد: سازمان اتوبوس رانی در گذشته ۱۷ هزار نیرو داشت که با اجرای برنامه برون سپاری این تعداد به ۸۷۰۰ نفر رسید.

محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار خبر خودرو افزود: با وجود کارکرد خوب سازمان اتوبوس رانی که بخش هایی از خطوط خود را به بخش های خصوصی اختصاص داده ، کماکان ۵ هزار نفر نیروی مازاد دارد که طبق برآوردهای صورت گرفته اگر این نیرو ها تا ۵ سال آینده بازنشست نشوند برای سازمان اتوبوس رانی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه بر خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: سازمان اتوبوس رانی دارای منابع غیر مالی است که در حال حاضر استفاده بهینه ای از آن انجام نگرفته در نتیجه می تواند حدود ۲ هزار نفر نیرو را با رضایت خود رانندگان بازنشست یا بازخرید کند اما هنوز اعتبارات لازم در اختیار ندارد.

حقانی در خاتمه با اشاره به خرید دستگاه های زباله سوز از کشور چین، اظهار داشت: ساخت این زباله سوز ها گرچه تحت پوشش کشورهای اروپایی در چین انجام می شود ولی همچنان از کیفیت و عمر پایین و آلایندگی بالا برخوردار هستند در نتیجه خرید این زباله سوز ها اتلاف منابع مالی کشور است.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد