رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1729

بازار معاملات خودرو عملا تعطیل شد : تاثیر توافقات بر کاهش قیمت خودروهای وارداتی

یک فعال بازار خودرو با اشاره به تاثیر روانی نتایج مذاکرات هسته ای بر تشدید رکود در بازار خودرو گفت : متاسفانه شرایط کنونی حاکم بر مذاکرات هسته ای و انتظار بازار نسبت به نتایج حاصل در این زمینه، موجب قفل شدن بازار خودرو گردیده به طوری که در حال حاضر نه فروشنده تمایل به فروش دارد و نه مشتری اقدام به خرید خودرو می کند.

کاظم محمدی نیکخواه در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : برخلاف واکنش هایی که بازار سکه و طلا نسبت به مذاکرات هسته ای داشته این مساله بر بازار خودرو تاثیر چندانی نداشته بلکه موجب تعطیلی خرید و فروش در بازار خودرو شده است.

وی خاطر نشان کرد : متاسفانه بازار خودرو در هفته جاری شرایط بسیار بدو نگران کننده تری را به لحاظ معاملات نسبت به هفته های قبل داشته به طوری که روز به روز سایه مذاکرات بر بازار خودرو سنگین تر و رکود جدی تر می شود.

وی اظهار داشت : در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات قطعا شاهد ثبات نسبی در بازار خودرو خصوصا بازار خودروهای وارداتی خواهیم بود البته تاثیر توافقات هسته ای بر بازار وارداتی ها به صورت پلکانی بوده و به تدریج در قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت .

وی در خصوص تاثیر توافق هسته ای بر بازار خودروهای داخلی گفت : با توجه به استفاده خودروسازان از دلار ۲۹۰۰ تومانی و عدم نارضایتی آنها از هزینه ها و عدم مقرون به صرفه بودن تولید، پیش بینی می شود توافقات تاثیرچندانی در بازار خودروهای داخلی نداشته باشد.

این فعال بازار خودرو به تاثیر شرایط فعلی بر قیمت خودرو در بازار اشاره کرد و گفت : در شرایط کنونی اصلا معامله ای در بازار صورت نمی گیرد که بخواهد بر قیمت در بازار تاثیر بگذارد به همین جهت قیمت اغلب خودروهای داخلی به قیمت کارخانه است و شاهد کاهش بیش از نرخ مصوب کارخانه ای نبوده ایم.

نیکخواه با توجه به عدم تغییر قیمت خودروهای داخلی تصریح کرد : هم اکنون قیمت ال ۹۰ اتومات حدود ۴۷ و ۵۰۰ هزار تومان در بازار است و قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است این در حالی است که از روز گذشته شرکت ایران خودرو اقدام به فروش فوری اغلب محصولات خود نیز نموده است.

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد