رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1544

بودجه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی قطره چکانی است

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اعلام این که به دلیل محدودیت­های درآمدی دولت، بودجه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت قطره­چکانی است، گفت: با توجه به مشکلات دولت، بین آن چه هست و آن چه باید باشد، فاصله زیادی وجود دارد اما تردیدی نیست که آینده خوبی در انتظار ناوگان حمل و نقل عمومی است.

کمال الدین پیرمؤذن افزود: برنامه­ریزی­های انجام شده برای واردات خودروهای هیبریدی از هدف­گذاری­های امیدوار کننده است که با رفع محدودیت­های بین­المللی و آماده کردن زیرساخت­ها، تحول بزرگی در نوسازی ناوگان ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به این که مردم تهران با وجود تکالیف قانونی دولت، به خاطر بی­ مهری­های دولت قبل نسبت به شهرداری تهران، مورد بی­ مهری قرار گرفتند، اظهار کرد: در دولت قبل، ناوگان حمل و نقل عمومی و مترو نه تنها از حمایت کامل، بلکه حتی از حمایت نسبی هم برخوردار نبودند.

پیرمؤذن با بیان این که دولت یازدهم مبارزه با بمباران بحران­های محیط زیستی را در کانون توجه و در اولویت برنامه­های خود قرار داده، تصریح کرد: به این منظور پیگیری­های خوبی در زمینه کاهش آلودگی هوا از طریق نوسازی ناوگان و اعطای تسهیلات از محل صرفه­جویی در مصرف سوخت انجام شده و در مجموع، سمت و سوی   جهت­گیری­ها به طرف نوسازی ناوگان است.

عضو فراکسیون محیط زیست در پایان با تأکید بر این که نتایج بسیار خوبی از اقدامات انجام شده طی دو سال گذشته در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران حاصل شده، خاطرنشان کرد: آمارها نشان می­دهد، روزهای هشدار آلودگی هوا در پایتخت کاهش داشته و این بیانگر همت و اراده همگانی در زمینه کاهش مشکلات محیط زیستی و ترافیکی تهران است.

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد