رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1575

تأکید نمایندگان مجلس و شورای شهر بر اهمیت معاینه فنی

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت معاینه فنی در سلامت شهروندان و کاهش آلودگی هوا گفت: در باره خودروهای فرسوده باید با حمایت از خروج این خودروها از چرخه حمل و نقل و ارائه تسهیلات به مالکان آن­ها جهت خریداری خودروی نو، هم به محیط زیست و هم به صنعت کشور کمک کنیم.

علیرضا خسروی افزود: به عنوان نمونه، در حال حاضر ۵۰۰ هزار دستگاه وانت نیسان غیر استاندارد در سراسر کشور وجود دارد که در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش به طور متوسط ۲۰ لیتر بنزین مصرف می­کنند و با نوسازی آن­ها، صرفه­جویی مناسبی در مصرف سوخت کشور اتفاق می­افتاد.

از سوی دیگر، رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز با تأکید بر اهمیت و حساسیت موضوع معاینه فنی به ویژه در ناوگان اتوبوسرانی، گفت: در معاینه فنی اتوبوس­های شرکت واحد، زیرساخت­های لازم فراهم شده و میزان پیمایش، استحکام و سلامت مخازن اتوبوس­های گازسوز، مورد توجه قرار گرفت و اقدامات خوبی در این ارتباط انجام شده است.

وی با اعلام این که در حال حاضر مشکلی برای انجام معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین در مراکز مکانیزه و در نتیجه
بهانه­ای برای عدم انجام معانیه فنی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در مقابل، امروز نگرانی جدی در باره فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی تهران وجود دارد و این کلان­شهر و شهروندان آن با کمبود شدید ناوگان حمل و نقل عمومی مواجه هستند.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد