رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1322

جایگزینی LCNG به عنوان تامین کننده در صنعت CNG کشور

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سی ان جی در رابطه با افزایش برنامه های سازمان حمل و نقل عمومی مبنی بر واردات خودروهای هیبریدی و گاز سوز و همچنین ترغیب خودروسازان به تولید خودروهای پایه گاز سوز اظهار داشت: در شرایط فعلی با افزایش تولید و واردات خودروهای گاز سوز نیاز به احداث جایگاه های سی ان جی در کلان شهر ها بیشتر احساس خواهد شد و در این راستا طرح های احداث جایگاه در دست بررسی است.

اردشیر دادرس در گفتگو با خبر نگار خبرخودرو، از جایگزینی ال سی ان جی به عنوان تامین کننده سی ان جی خبر داد و افزود: تصمیم بر آن است که ال سی ان جی به عنوان تامین کننده جایگزین گاز طبیعی گردد و پیش بینی می شود که تا ۲ سال آینده شاهد بهره برداری ال سی ان جی به جای سی ان جی باشیم.

وی از اهداف مهم انجمن در سال جاری را ارتقای کیفی و کمی جایگاه ها دانست و گفت: از فعالیت های پیش رو در سال جاری می توان به افزایش ظریب ایمنی فنی جایگاه ها و مخازن اشاره نمود که با برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبر نگار خبرخودرو مبنی بر اینکه آیا در حال حاضر اثرات تک نرخی شدن بنزین بر مصرف سی ان جی قابل شناسایی می باشد اذعان داشت: هم اکنون آمار و بررسی ها حاکی از آن است که با رشد ۱۰ درصدی مصرف سی ان جی رو به رو هستیم که با افزایش خودروهای پایه گاز سوز روند صعودی در جریان مصرف پیش بینی می گردد.

وی در خصوص بحث افزایش کارمزد و زمان اجرایی شدن آن خاطر نشان کرد: امید است با محقق شدن تعرفه کارمزد در سال ۹۴ تمایل بخش خصوصی نیز به احداث جایگاه ها افزایش یابد.

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد