رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1905

حضور میلیونی نمازگزاران در نماز عید فطر با خدمات رایگان اتوبوسرانی و مترو

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی در آستانه عید فطر خبر داد و گفت: به منظور حضور میلیونی نمازگزاران در مراسم عید فطر، اتوبوسرانی و مترو با ظرفیت کامل نسبت به ارائه خدمات رایگان به شهروندان مؤمن تهران اقدام خواهند نمود.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: به این منظور ۴ هزار دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی از ساعت ۵ و نیم بامداد روز عید از ۴۲ میدان اصلی شهر به سمت محل برگزاری مراسم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقدام می­نمایند.

وی با اشاره به این که علاوه بر این میدان­ها، اتوبوس­ها در مساجد متقاضی نیز مستقر خواهند شد و به نمازگزاران خدمات­رسانی خواهند نمود، اظهار کرد: در پایان مراسم نماز عید فطر، اتوبوس­ها در محل­های مشخص شده در اطراف مصلی مستقر بوده و آماده باز گرداندن نمازگزاران به مبادی اولیه خواهند بود.

مهندس تشکری هاشمی با بیان این که استفاده از قطارهای مترو همچون ناوگان اتوبوسرانی تا پایان نماز عید فطر رایگان است، تصریح کرد: متروی تهران به منظور تسهیل در انتقال نمازگزاران به محل اقامه نماز عید در مصلی، از ساعت ۵ و نیم بامداد، خدمات ویژه و سرویس­های فوق­العاده­ای در خطوط پنج­گانه مترو ارائه می­دهد.

وی با تأکید بر این که حرکت قطارهای مترو در خط یک، هر ۴ و نیم دقیقه یک ­بار صورت می­گیرد، اضافه کرد: دو ایستگاه متروی واقع در ضلع شمالی و ضلع جنوبی مصلای امام خمینی (ره) تأثیر قابل توجهی در انتقال هر چه بهتر شهروندان به محل برگزاری مراسم داشته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان از آمادگی متروی تهران جهت اعزام قطارهای فوق­العاده در صورت ازدحام مسافران خبر داد و تأکید کرد: ناوگان تاکسیرانی نیز تدابیر و تمهیداتی به منظور سهولت در جابه­جایی نمازگزاران داشته است.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد