رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1552

شهرداری به دنبال توسعه حمل و نقل عمومی و افزایش کیفیت خدمات رسانی به شهروندان است

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در خصوص امکان خرید کارت بلیت های الکترونیکی یکساله و ۶ ماهه مترو و اتوبوس رانی اظهار داشت: امکان خرید این کارت های اعتباری از طریق سایت شهرداری تهران برای تمام شهروندان فراهم است و لازم به ذکر است که این کارت ها با نرخ سابق ارائه می گردد.

احمد دنیا مالی در گفت و گو با خبرنگار خبر خودرو افزود: این طرح با هدف توسعه و گسترش یکپارچه حمل و نقل عمومی و با عنایت به مصوبات شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ضرورت ارائه کارت بلیت الکترونیکی ترکیبی حمل و نقل عمومی و در جهت رفاه هر چه بیشتر شهروندان انجام شده است.

وی گفت: تمام شهروندانی که از قبل این کارت ها را داشته اند می توانند نسبت به شارژ دوباره آن اقدام نمایند البته نحوه شارژ این کارت های اعتباری به صورت ۶ ماهه یا یک ساله به خود افراد بستگی دارد و تهیه کارت بلیت ها برای افرادی که تا کنون موفق به خرید آن نشده اند نیز امکان پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: کارت اقشار خاص مانند معلولین، خانواده شهدا و جانبازان با ۲۵ درصد تخفیف و کارت منزلت ویژه سالمندان با تخفیف ۹۰ درصد ارائه خواهد شد. همچنین برای افرادی که در سن دانش آموزی هستند تسهیلات ۵۰ درصدی در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی گردیده است که ظرف ۵ سال حدود ۱۵۰ کیلومتر خطوط جدید توسط شهرداری به بهره برداری برسد در حالی که در شرایط کنونی تنها می توان سالانه ۲۰ کیلومتر را به سرانجام رساند که البته به تعویق افتادن این امر را می توان نشات گرفته از مشکلات مالی شهرداری عنوان کرد.

وی افزود: نظر به استهلاک ناوگان حمل و نقل عمومی تهران نیاز به نوسازی و بازسازی اتوبوس ها امری غیر قابل انکار است و در این راستا ورود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان ضرورت دارد به همین منظور یکی از مهمترین پروژه هایی که در مدیریت شهری تهران می بایست مورد توجه قرار گیرد موضوع کیفیت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی است.

منبع: خبر خودرو

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد