رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1479

پیشنهاد اصلاح قانون استفاده از خودروهای دیزلی در کشور

عضو انجمن قطعه سازان با اشاره به مزیت استفاده از خودروهای دیزلی گفت : خودروهای دیزلی انژکتوری بوده و نسبت به خودروهای بنزینی از توان بالایی برخوردار هستند ضمن اینکه در این خودروها از کاتالیست و گازوئیلی که دارای گوگرد کمی است استفاده می شود.

علی اکبر جوانروح در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: مصرف سوخت این خودروها پایین و توان آن ها نسبت به خودروهای بنزینی بالاتر است به طور مثال یک خودروی دیزلی ۲ هزار سی سی با سوخت دیزل در شرایط متعارف در صد کیلومتر ۷ لیتر مصرف می کند در حالی که خودروی بنزینی در هر صد کیلومتر ۱۰ الی ۱۲ لیتر بنزین مصرف می کند علاوه بر این که در خودروهای دیزلی سوخت آن دارای گوگرد کم تر و مصرف آلایندگی آن پایین تر از خودروهای بنزینی است.

وی افزود: خودروهای دیزلی هزینه مصرف سوخت را در کشور پایین می آورند مشروط بر این که در پالایشگاه ها مقدار سولفور موجود در گازوئیل کاهش یابد.

وی تصریح کرد: در صورت وجود زیر ساختهای مناسب و تجهیز پمپ بنزین ها به سوخت دیزل قطعا مردم نیز از خودروهای دیزلی استقبال خواهند کرد.

جوانروح با اشاره به این که هم اکنون توان ساخت و تولید بسیاری از قطعات خودروی دیزلی در ایران فراهم است اظهار داشت: پیشنهاد می شود قانون موجود در خصوص استفاده از خودورهای دیزلی درکشور اصلاح شود تا خودروسازان نیز به سمت تولید خودروهای دیزلی حرکت کنند.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد