رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1923

پیش‌فروش خودروی جدید لیفان ۸۲۰ تا چند روز آینده

به زودی، لیفان ۸۲۰ اولین خودروی لوکس شرکت لیفان موتورز چین که از آن به عنوان رقیب جدی خودروهای چینی کشور یاد می شود توسط کرمان موتور به بازار می آید.

شرکت لیفان به منظور حصول اطمینان از کیفیت و دوام ۸۲۰ تست های فراوانی را چه در پروسه پیش از تولید خودرو و چه پس از آن در نظر گرفته است که در این مطلب به صورت خلاصه آن را مرور می کنیم.

براساس این گزارش، کیفیت خودروها معمولاً از ۳ منظر قابل بررسی است:

۱) عملکرد، که به بررسی شتاب، کشش موتور، فرمان پذیری و … می پردازد.

۲) امنیت و سطح فنی، که در آن سیستم های ایمنی و تجهیزات به کار رفته در خودرو مورد بررسی قرار می گیرد.

۳) و در نهایت دوام که عملکرد خودرو و کیفیت قطعات به کار رفته در آن در طول زمان است.

این گزارش می افزاید: به ادعای شرکت لیفان برای تولید محصول۸۲۰ زنجیره تامین شرکت تحول اساسی را به خود دیده و تمام قطعات و اجزای تشکیل دهنده خودرو چه در کارخانه مادر و چه در شرکت لیفان مورد تست و ارزیابی قرار گرفته است.

تامین قطعات لیفان۸۲۰ به عهده قطعه سازان نام آشنای جهان است که می توان از آنها به شرکتDSI استرالیا، Bosch آلمان، JTERT ژاپن در تهیه سیستم های دینامیک و پایداری الکترونیکی، TAKATA ژاپن در تهیه کیسه های هوا، Valeo فرانسه برای سیستم های تهویه، HUF آلمان در قفل مرکزی و Dayco آمریکا در تهیه تسمه تایم و قطعات درگیر با آن اشاره کرد.

در حین تولید نیز شرکت لیفان بازرسی های سخت گیرانه ای وضع کرده که حذف کامل قطعات معیوب از پروسه تولید (به جای دوباره کاری و بازگرداندن به خط) یکی از آنهاست. شرکت لیفان در فرآیند تولید از روبات های پیشرفته ای استفاده کرده که بیشتر آنها ساخت شرکت KUKA آلمان می باشد که یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه است.

تستهای انجام شده به همین جا ختم نمی شود، پس از تولید خودرو و به منظور بررسی سطح کیفی و فنی خودرو باید آن را مورد ارزیابی قرار داد. به این منظور خودرو لیفان ۸۲۰ مسیر ۳۵۰،۰۰۰ کیلومتری را در سرمای بسیار زیاد تا گرمای بالا پیموده است، تستهای جاده ای با محوریت قابلیت اطمینان خودروی تولید شده امر ضروری در صنعت خودروسازی می باشد.

جالب است بدانید که شرکت لیفان سرمایه گذاری ۳۰ میلیون یوانی به منظور توسعه و شبیه سازی سایت تست خودرویی خود کرده است.

بنابر این کزارش، محصول ۸۲۰ آزمایش هایی نظیر حرکت با سرعت محدود در مسیر ۳۰.۰۰۰ کیلومتری، تست عملکرد ایربگ خودرو در سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت، پیمودن ۵۴۳۰ متر با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین تست ۱۲۰.۰۰۰ کیلومتر در روسیه و ایران را پشت سر گذاشته است.

بازار روسیه و ایران از مهمترین بازارهای صادراتی لیفان است و این شرکت به منظور حصول اطمینان از عملکرد مناسب خودروی ۸۲۰ در جاده های این دو کشور به بررسی عملکرد این خودرو در جاده های برفی و یخ زده روسیه و دمای ۴۰ درجه زیر صفر و همچنین جاده های گرم با دمای ۴۵ درجه بالاتر از صفر ایران پرداخته که به ادعای لیفان سیستم های خنک کننده موتور و گیربکس عملکرد مناسبی را از خود به نمایش گذاشته است.

اطلاعاتی که ما در مورد قیمت لیفان ۸۲۰ بدست آورده ایم چیزی بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان است .

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد