رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1522

کامیون های فرسوده سمنان در صف نوسازی

رئیس انجمن صنفی رانندگان استان سمنان در خصوص موضوع نظارت بر خودروهای باربری دراین استان اظهار داشت: نظارت بر خودروهای باربری سنگین توسط سازمان حمل و نقل و فعالیت وانت بارها توسط شهرداری نظارت می شود.

حسین ولی استری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در ادامه افزود : در حال حاضر بالغ بر ۲ هزار دستگاه کامیون اعم از کامیون های باری ، تریلی و کمپرس در سمنان مشغول به کار هستند که ۶۰ درصد آنها فرسوده هستند و احتیاج به نوسازی دارند.

وی از جمله مشکلات بر سر راه نوسازی خودروها را بهره های سنگین تسهیلات بانکی، لیزینگ ها و نداشتن ضامن دانست و اشاره کرد: به همین دلایل است که تا کنون هیچ یک از رانندگان موفق به تعویض خودروهایشان نشده اند .

وی همچنین خاطر نشان کرد: رانندگانی که به عضویت انجمن صنفی رانندگان درآمده اند دارای مجوز حمل بار بوده و کارت هوشمند رانندگی دریافت کرده اند ولی با این وجود هنوز رانندگانی هم هستند که به دلیل سود جویی برخی شرکت های باربری برای دریافت هزینه کمتر به صورت غیر مجاز اقدام به حمل بار می کنند و با وجود پیگیری های انجام شده از سوی انجمن صنفی رانندگان از فعالیت خودرو های بدون مجوز هنوز جلوگیری نشده است .

رئیس اجمن صنفی رانندگان سمنان در خصوص سهمیه سوخت خودروها اذعان داشت : خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده توسط ستاد سوخت استان مشکلی از نظر تامین سوخت خودروهای بالای ۱۰ تن وجود ندارد ولی خودروهای زیر ۱۰ تن برای سوخت گیری با مشکلاتی مواجه هستند و این موضوع باعث شده صاحبان بار برای حمل بارهایشان از خودروهای بالای ۱۰ تن استفاده کنند و رانندگان خودروهای زیر۱۰ تن بیکار مانده اند .

منبع: خبر خودرو

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد