رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=2275

انتظار و توقع بی منطق در جامعه نسبت به قیمت خودرو

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان با اشاره به انتظارات بوجود آمده در خصوص قیمت خودرو گفت : اینکه قیمت خودرو کاهش خواهید یافت قطعا توقع و انتظار نادرستی است چرا که اصلا دلیلی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد بلکه چه بسا با لغو تحریم ها و امکان تامین مواد اولیه با کیفیت تر ، قیمت خودرو افزایش نیز داشته باشد.

رضا رضایی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ورود شورای رقابت به حوزه قیمت گذاری خودرو را حرکتی کاملا اشتباه دانست و گفت : قیمت خودرو باید در جریان عرضه و تقاضا تعیین شود در حالی که امروز به دلیل ورود شورای رقابت به بحث قیمت خودرو، مشکلات زیادی برای خودروساز و قطعه ساز و حتی مصرف کنندگان داخلی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد : البته توافقات اخیر می تواند نقطه قوتی برای مدیران صنعتی و صاحبان صنعت و کسانی که در این حوزه سرمایه گذاری نموده بوده و موجب با ارزش افزوده در کشور شود ضمن اینکه امید می رود با عملی شدن توافقات و آغاز همکاری های جدید وضع فعلی تولیدات داخلی به لحاظ کیفیت متحول شود.

وی با اشاره به اینکه توافقات سیاسی قطعا می تواند در بهبود ارتباطات اقتصادی موثر باشد ، اظهار داشت : در صورتی که خودروسازان و قطعه سازان بتوانند با بهبود اوضاع اقتصادی خودرویی مورد رضایت به لحاظ کیفیت داخل تولید نمایند قطعا صادرات نیز توسعه یافته و موجب آرزآوری برای کشور خواهد شد.

این فعال صنعت قطعه سازی کشور افزود : هیچ کشوری را امروز نمی توان یافت که توسعه اقتصادی کلان را بجز از راه تولید کسب نکرده باشد تولید پایدار و با ارزش افزوده و که هم رضایت مصرف کننده داخلی را بالا برده و هم موجب صادر شود ، قطعا موجب توسعه کشور خواهد شد.

رضایی همچنین با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین کشور در بخش گمرک ، سیستم بانکی و بازرگانی به نفع صادرات در شرایط پسا تحریم خاطر نشان کرد : برای رونق تولید و اقتصاد کشور باید لباس واردات در آورده و لباس صادرات پوشیده شود.

وی تصریح کرد : همزمان با بهبود فضای کسب و کار ، باید دانش و تکنولوژی و مهارت های نیروی انسانی در حوزه تولید به روز شود اما آنچه که مهم است اینکه بروز شدن دانش با چه دیدگاهی باشد که بیهوده فرصت ها سوخت نشود.

وی با اشاره به لزوم برنامه های بخش های تولیدی و صنعتی در شرایط پس از تحریم گفت : البته از دولت در خواست می شود که در فرصت هایی که در شرایط پساتحریم بوجود می آید برنامه و استراتژی مدونی را تدوین نماید تا تکنولوژی و دانش فنی و مدیریت نوین وارد کشور شود چرا که تولید کننده به تنهایی قادر نیست اقدامات موثری را داشته باشد.

منبع: خبر خودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد