رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=1967

ایران خودرو به سهامداران سود داد

مهندس هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شرکت با بیان این مطلب، گفت: در این سال بیش از ۵۰ تومان برای هر سهم «ای.پی.اس» ایجاد کردیم که عدد بسیار خوبی در خودروسازی به حساب می آید.

وی با اشاره به تولید سال ۹۳ گفت:گروه صنعتی ایران خودرو با تولید ۶۰۱ هزار و ۳۹۳ دستگاه خودرو در سال گذشته رشد ۶۵ درصدی تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

یکه ز ارع تاکید کرد: در شهریور ماه ۹۲ ایران خودرو مقام دوم بازار را در اختیار داشت که با افزایش سهم خود به ۵۰ درصد در نیمه دوم همان سال، جایگاه نخست بازار را کسب کرد و در انتهای سال ۹۳ این سهم به ۵۴ درصد رسید.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: سهم این گروه از بازار داخلی تا سال ۱۴۰۴ به ۶۰ درصد افزایش می یابد

افزایش ۹۸درصدی فروش

مهندس یکه زارع فروش ایران خودرو در سال ۹۳ را ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به فروش سال قبل از آن ۹۸ درصد رشد داشته است.وی گفت: تولید ایران خودرو امروز تا ۹۰ درصد بر اساس سفارش فروش انجام می شود که این تغییر رویه سودآوری را افزایش داد و ایران خودرو تنوع رنگ های تولیدی را نیز از ۴ به ۱۲ رنگ افزایش داد.

تعریف و اجرای ۶۱۳ پروژه بهبود کیفیت

مهندس یکه زارع تعریف ۶۱۳ پروژه بهبود کیفیت را از دیگر محورهای عملکرد سال گذشته ایران خودرو ذکر کرد و گفت: بر اساس آن چه در اسفند سال گذشته ابلاغ شده تا اسفند امسال کیفیت تولیدات باید به مرتبه ای برسد که تا محصولات تولیدی تا کارکرد۱۰ هزار کیلومتر به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه ای نداشته باشند.

وی افزود: رتبه کیفیتی محصولات ایران خودرو بر اساس آدیت ترکیبی شرکت بازرسی کیفیت استانداردایران، در سطح خیلی خوب قرار دارد که سه محصول رتبه A و چهار محصول رتبه ‌A+ دارد.

افزایش بهره وری با حفظ منابع انسانی

یکه زارع از افزایش تعداد خودروی تولیدی به ازای هر نفر از ۱۴ به حدود ۲۴ دستگاه خبر داد و گفت: عدد مطلوب بالاتر است که برنامه ریزی برای تحقق آن صورت گرفته است.

رشد ۸۵ درصدی فروش در ساپکو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین از رشد ۸۵ درصدی فروش ساپکو در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر داد و گفت: سازندگانی که نیمه تعطیل یا تعطیل شده بودند مجددا فعال شدند وعلاوه بر بازگشت مجدد ۲۰هزار نفر نیروی انسانی بیکار شده در این بخش، سازندگان در پی سرمایه گذاری و افزایش تولید نیز برآمدند.

یکه زارع تصریح کرد: با مدیریت بر نظام تامین قطعات وانضباط مالی در شبکه تامین، گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تولید روزانه را به ۲۵۰۰ دستگاه در اسفند ۹۳ برساند.

افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش

وی رشد ۸۹ درصدی فروش را از موارد عملکرد شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو – ایساکو – در سال گذشته ذکر کرد و با اشاره به اهمیت بازار یدکی، از برنامه افزایش سهم ایساکو در این بازار و جلوگیری از قطعات خبر داد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو طرح تحول گارانتی به خصوص در مورد قوای محرکه را از دیگر اقدامات ایران خودرو ذکر کرد و گفت: طرح تحول محاسبه فرمول اجرت در شبکه نمایندگی ها تدوین و طرح مشوق نمایندگان برای افزایش ارایه خدمات به مشتریان تدوین و اجرا شده است.

وی گفت: طرح پشتیبان ویژه محصول دنا به اجرا در آمد و به غیر از تمامی سرویس های لازم، هر یک از خریداران خودرو دنا در تمام ساعات شبانه روز به کارشناس پشتیبان دسترسی دارد.

یکه زارع شاخص رضایت مشتریان ایران خودرودر سال ۹۲ را ۷۷ و امروز را ۷۸ درصد ذکر کرد و گفت: این شاخص در سال ۹۴ به ۸۵ درصد افزایش می یابد.

سود ایران خودرو در سال ۹۳

وی گفت: با وجود اینکه در نیمه دوم سال ۹۲ تولید نسبت به نیمه اول دو برابر و ۲۴۰ هزار دستگاه خودرو تولید شد و در شش ماهه دوم ۹۲ ایران خودرو به سود دهی رسید اما به خاطر زیان شش ماهه اول ، شرکت در پایان سال زیان ده اعلام شد اما بسیار خرسندیم که امسال ایران خودرو به سوددهی رسیده است.

مهندس یکه زارع فروش ۱۳۷۰ میلیارد تومان از دارایی ها از جمله ایران خودرو سمنان و آذربایجان را از دیگر موارد عملکرد مالی ایران خودرو در سال های ۹۲ و ۹۳ دانست و گفت: سرمایه شرکت از ۹۶۰ میلیارد به ۱۵۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته که تا ۱۲۰۰ میلیارد آن انجام شده و ۳۳۰ میلیارد تومان باقی مانده در دستور کار است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته نزدیک به هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی تسویه شد.

عرضه محصولات جدید ایران خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودر صادرات سال گذشته را پنج هزار دستگاه ذکر کرد و گفت: این گروه صنعتی همسو با اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ برنامه ارتقای محصولات جاری و توسعه محصولات جدید را در دستور کار دارد. در این راستا محصولات پروژه های ایکس ۴۰۹ و ایکس ۴۱۱ در کلاس ابعادیD در سال جاری و محصول پروژه ایکس ۵۰۲ در نیمه اول سال ۹۵ عرضه خواهد شد.

یکه زارع از تعریف یک پلتفرم جدید مختص ایران خودرو و یک پلتفرم مشترک با همکار خارجی برای مدل ها و کلاس های متنوع خودرو خبر داد و گفت: در سبد محصولات ایران خودرو سهم خودروهای چینی بیش از ۵درصد نخواهد بود.

وی از آغاز تولید مدل «اس.یو.وی» هایما در ایران خودرو خراسان خبر داد که در مدل های دستی و اتوماتیک به بازار عرضه می شود.

یکه زارع با بیان اینکه با رنو برای تولید کپچر، کلیو۴ ، فیس لیفت تندر و محصول جدید «آ- آانتری» به توافق رسیده ایم، افزود: با پژو برای مدل های جدید مذاکره کرده و با سوزوکی نیز تولید چند مدل را در برنامه داریم.

یکه زارع از تاسیس شرکت مشترک با پژو خبر داد که بر اساس توافق باید ۳۰ درصد تولیدات آن در بازار صادراتی پژو عرضه شود و گفت: ایران خودرو برای انتخاب یک شریک جدیدی اروپایی نیز در حال مذاکره است و با توجه به توافق اخیر با جامعه جهانی، انتظار می رود همکاری های ایران خودرو زودتر به نتیجه برسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تعریف دو خانواده موتور شامل یک خانواده یک و ۱.۲ لیتری و یک خانواده ۱.۴ و ۱.۶ لیتری خبر داد و گفت: موتور دیزل سواری ایران خودرو بر اساس مجوز سازمان محیط زیست به تولید می رسد و سورن با موتور توربوشارژ «ای.اف.۷» با ۱۵۰ اسب بخار توان نیز تا ۲۰ روز دیگر پیش فروش خواهد شد.

وی از ایجاد مرکز تحقیقات گیربکس در شرکت چرخشگر خبر داد که روی گیربکس های دابل کلاچ و «ای.تی» کار می کند و گفت: این سرمایه گذاری های بزرگ به منابع مالی بزرگ نیاز دارد.

گفتنی است مجمع عمومی صاحبان سهام ایران خودرو با حضور اکثریت سهامداران در سالن اجتماعات شرکت ساپکو برگزارشد.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد