رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=2016

رفع مشکل نقدینگی خودروسازان با حضور پررنگ و موثر سرمایه گذاران خارجی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : با حضور سرمایه گذاران خارجی و ایجاد همکاری مشترک خودروسازان اورپایی با صنعت خودرو داخل ضمن تامین نقدینگی شرکتها ، می توان میزان وابستگی شرکتهای خودروساز را به تسهیلات بانکی کاهش داد.

مجید منصوری با اشاره به تاثیر مثبت همکاری مشترک با خودروسازان خارجی اظهار داشت : متاسفانه نبود رقابت در بازار خودرو ایران موجب شده که شرکت ها کمتر در مسیر کاهش هزینه تولید حرکت کنند و همین امر بر قیمت خودروهای داخلی تاثیر گذاشته است که پیش بینی می شود با همکاری های جدید این مسائل بر طرف شود.

وی با اشاره به حضور برخی از شرکتها و سرمایه گذاران خارجی طی روزهای اخیر در کشور تصریح کرد : مسلما بهبود روابط و ایجاد همکاری های جدید در وضعیت کنونی و تثبیت قیمت و ارتقاء کیفیت خودرو در بازار داخل تاثیر گذاشته و باتغییر شرایط صنعت خودرو ، شاهد تحقق چشم انداز ترسیم شده و حضور این صنعت در بازارهای جهانی خواهیم بود.

وی گفت : در صورتی که تعرفه واردات کاهش یافته و شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی در صنعت خودرو فراهم شود قطعا رقابت واقعی در این صنعت معنی پیدا خواهد کرد .

نماینده لنجان در خانه ملت تاکید کرد : با ایجاد رقایت پذیری واقعی در صنعت خودرو ، مسلما زمینه رشد و تقویت تولیدات داخلی فراهم خواهد شد در غیر این صورت و با وجود تعیین تعرفه های بالا ، تولیدکننده داخلی حرکتی در جهت ارتقاء تولید و توسعه محصولات داخلی نخواهد کرد.

منصوری افزود : البته انتظاری که امروز مصرف کننده از تولیدکنندگان داخلی وجود دارد توجه بیشتر به کیفیت و قیمت است اما در جریان قیمت ها نباید با محصولات خارجی نگاه شود بلکه باید با برنامه ریزی و مدیریت بر هزینه ، تا حد ممکن قیمت خودروهای داخلی را کاهش داد.

وی افزود : هر چند در شرایطی که الگوی مصرف کننده ایرانی صرفا خودروهای خارجی است تبعا در این وضعیت انتظار مشتری تامین نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد : با حرکت خودروسازان در جهت تولید محصول رقابتی قطعا قیمت و کیفیت خودروهای داخلی نیز رقابتی خواهد شد.

منبع: خبر خودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد