رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=2148

ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین با استاندارد یورو۴

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت خبر داد و اظهار داشت: در شرایط کنونی اعتبارات مورد نیاز جهت خرید اتوبوس های استاندارد برای نوسازی ناوگان اتوبوس رانی تنها از طریق شهرداری تامین می گردد و هیچ گونه حمایتی از سوی دولت اعمال نشده است.

سنندجی ضمن بیان اینکه ورود خودروهای جدید برای آغاز نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ضرورت دارد، عنوان کرد: در حال حاضر با ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس دو کابین متعاقبا امکان خروج ۲۰۰ اتوبوس فرسوده فراهم خواهد شد و عملیات نوسازی برای بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی تحقق میابد.

وی افزود: برای اینکه فرایند نوسازی روند رو به رشدی را طی نماید می بایست همه سازمان های دست اندر کار که در جهت کاهش الودگی هوا، ساماندهی ترافیک شهری، و ایجاد امنیت در حمل و نقل درون شهری فعالیت می کنند به تعهدات خود عمل نمایند و اتوبوس های استاندارد به ناوگان اتوبوس رانی وارد کنند تا بتوانیم عملیات نوسازی را پیش ببریم.

وی یادآور شد: در خصوص اتوبوس های جدید الورود ناوگان باید گفت که به لحاظ مصرف سوخت با استاندارد های یورو۴ برابری می کنند و اتوبوس های هیبرید ناوگان در حال حاضر محدود به ۴ دستگاه می باشند.

سنندجی با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در صورت اجرای طرح LEZ خاطر نشان کرد: درست است که در حال حاضر نیمی از اتوبوس های ناوگان با سن بالای ۸ سال فرسوده محسوب می شوند اما باید توجه داشت که این اتوبوس ها در هسته مرکزی شهر که آلودگی های بیشتری را تحمل می کند تردد ندارند و در این مناطق اتوبوس های دو کابین با عملکرد مناسب و آلودگی پایین جابه جایی مسافر را انجام می دهند.

وی افزود: البته لازم به ذکر است بخشی از اتوبوس های فرسوده ناوگان را انواع گاز سوز تشکیل می دهند که به لحاظ تولید آلایندگی مشکلی ایجاد نمی کنند و بعضا با نقوص فنی مواجه می شوند که این امر نمی تواند مانعی برای ورود آن ها به محدوده طرح LEZ تلقی گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه ناوگان اتوبوس رانی تهران با ۹۰ دستگاه اتوبوس ۵۵ مدرسه استثنائی را به صورت رایگان تحت پوشش قرار خواهد داد، تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته با ۶۰ دستگاه اتوبوس نسبت به ارائه خدمات رایگان برای مدارس استثنایی اقدام کردیم که این تعداد در سال تحصیلی پیش رو با ورود ۳۰ دستگاه اتوبوس به حوزه سرویس مدارس شرایط مناسب تری را در این بخش فراهم آوردیم.

وی افزود: اتوبوس های ویژه مدارس استثنایی با استاندارد و ایمن قابل قبولی در این بخش فعالیت خواهند داشت و در خصوص مدارس عادی نیز اتوبوس های در نظر گرفته شده زیر سن فرسودگی می باشند.

وی با بیان اینکه هم اکنون برای ترافیک سنگین اول مهر نیز اعلام آمادگی میکنیم، خاطر نشان کرد: در واقع عید اتوبوسرانی هفته های اول مهر است و قطعا همه برنامه ریزی ها و پیش بینی ها در این زمینه صورت گرفته است تا برای افزایش ۲۵ درصدی حجم ترافیک با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بتوانیم خدماتی درخور انتظار شهروندان ارائه نماییم.

منبع:خبر خودرو

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد