رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3471

ارتقای کیفیت خودرو در تعامل با خودروسازان برتر

صنعت خودرو، بعد از صنعت نفت بیشترین تاثیر را در تولید ناخالص ملی دارد از این رو در شرایط فعلی، تاثیر شاخص رشد صنعت خودرو بر شاخص های کلان اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.
یکی از مهمترین پارامترها در صنعت خودرو، کیفیت محصولات خودرویی است چرا که کیفیت بیشترین تاثیر را در تامین رضایت مندی مشتریان دارد.کیفیت در تولید، فروش و خدمات پس از فروش، فلسفه ی وجودی یک مجموعه خودروسازی می باشد و چنانچه این مقوله تنزل یابد، رکود در صنعت خودرو و عدم اقبال عمومی را شاهد خواهیم بود. کیفیت خودرو در سال های اخیر، همواره یکی از چالش های جدی صنعت خودرو است که متاثر از شرایط و فضای تحریم های اقتصادی بوده است.
حال که پس از توافق هسته ای و گسترش مناسبات و روابط بین المللی و اقتصادی، خودروسازان بزرگ دنیا در پی نفوذ در بازار رقابتی کشورمان هستند، شایسته است که خودروسازان داخلی در تعامل با خودروسازان برتر، ضمن اتخاذ سیاست های پایاپای تجاری با شرکای خوش نام خارجی، طوری برنامه ریزی و عمل کنند تا از دانش و تکنولوژی آنان به نحو مطلوبی بهره برده و با استقرار روش های پیشرفته خودروسازان موفق در بخش کیفیت و بومی سازی ساختار آنان، شرکت های خودروساز داخلی در مسیر تعالی و پیشرفت جهانی قرار گیرند. خودروسازان داخلی می توانند در تعامل مثبت و دوسویه با خودروسازان برتر دنیا و در سایه ی حمایت های منطقی دولت بر مشکلات و تنگناهای کمبود منابع مالی خویش فائق آمده و به مرور با ارتقای کیفیت و توجه اساسی به خواست مشتریان به شرایط مطلوب در تولید و اقتصاد نایل آیند. در بررسی آخرین گزارش ها از کیفیت خودروهای داخلی در شهریور ماه۹۴، اغلب خودروهای داخلی رشد کیفیت و کاهش نمره منفی را تجربه کرده اند که نشانگر جدیت بیش از پیش خودروسازان در امر کیفیت است.
اکنون و با عذرخواهی مدیرعامل سایپا از مردم درخصوص کیفیت برخی از محصولات، شاهد رشد کیفیت در محصولات داخلی بوده ایم و حرکت های رو به جلوی خودروسازان داخلی در ارتقای کیفیت را باید به فال نیک گرفت.
ضروری است که باید حمایت های دولت از خودروسازان داخلی براساس واقعیت های موجود و به منظور حل واقعی مشکلات آنان باشد و از حرکت های شتاب زده و تبلیغاتی پرهیز شود. خودروسازان داخلی در شرایط فعلی و با توجه به استقبال خودروسازان برتر برای حضور در بازار ایران، باید از وضعیت پیش رو به عنوان یک فرصت بهره برداری نمایند و ارتقای کیفیت محصولات را سرلوحه اصلی کار خود قرار دهند. امید است صنعت خودرو داخلی به کیفیت مورد انتظار مردم در فرصت پیش آمده برسد و شاهد تاثیر گذاری مطلوب این صنعت در تولید ناخالص ملی و اقتصاد کلان کشور باشیم.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد