رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3687

افت تولید خودرو های سواری در ۷ ماهه اول

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:
 ۵۰۳ هزار دستگاه انواع خودرو سواری در ۷ ماهه اول سال تولید شد.

خودروسازان ایرانی مهرماه امسال را با کاهش شدید تولید به پایان رساندند به طوری‌که تولید انواع خودرو در کشور ۱۲.۲ درصد افت پیدا کرد که در این میان ایران خودرو ۱۴.۴ و سایپا با ۱۳.۴ درصد نسبت به هفت ماه ۹۳ کاهش تولید به خود دید.

بر اساس آماری که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده در مهر ماه امسال تولید انواع خودرو با ۵۴٫۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل مواجه شده است. در این میان طی مهر ماه امسال ایران خودرو حدود ۶۰ کاهش تولید داشته و سایپا نیز ۵۲٫۲ درصد افت تولید را تجربه کرده است.

بررسی این آمار نشان می‌دهد در ۷ ماهه امسال ۲۸۴هزار ۴۷۲ دستگاه انواع خودرو سواری و تجاری به تولید رسیده که نسبت به هفت ماه پارسال ۱۲٫۲ درصد کاهش تولید نشان می‌دهد.

کارنامه تولید خودرو در ۷ ماهه امسال بیانگر آن است که در این مدت ۵۰۳ هزار دستگاه انواع خودرو سواری به تولید رسیده که ۵٫۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد.

تولید انواع سواری در ایران خودرو طی مدت یاد شده ۲۷۳ هزار دستگاه بوده که ۲٫۲ کاهش نشان می‌دهد. این وضعیت در سایپا قدری وخیم‌تر است به طوری که تولید انواع سواری‌های این شرکت با ۱۱٫۵ درصد کاهش مواجه شده و سایپا حدود ۱۸۰هزار دستگاه خودرو سواری به تولید رسانده است.

بررسی میزان تولید انواع سواری در ایران خودرو مرکزی نشان می‌دهد که در مهر ماه امسال پژو ۲۰۶، ۴۸ درصد، پژو ۴۰۵، ۴۵درصد، پژو پارس، ۸۰٫۶ درصد، سمند، ۵۱٫۲ درصد، دنا، ۴۸ درصد و رانا ۶۶٫۳ درصد کاهش تولید داشته‌اند. در این میان تولید ال۹۰ در ایران خودرو رشد قابل توجهی داشته و با توجه به تقاضای آن در بازار ۹۰۳ درصد رشد در مهر ماه امسال به خود دیده است.

بر اساس این گزارش، تولید انواع سواری در سایپا طی مهر ماه امسال نیز با ۵۰٫۳ درصد روبرو بوده که در این میان، پراید، ۶۳٫۵ درصد و تیبا ۶۴٫۸ درصد کاهش داشته‌اند.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد