رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3715

افزایش چشم گیر متقاضیان خرید در نمایندگی های فروش خودرو سازان

افزایش چشم گیر متقاضیان خرید در نمایندگی های فروش خودرو سازان؛

پس از اعلام زمان قطعی ارائه تسهیلات خرید خودرو ، مراجعه به نمایندگی های فروش خودروسازان  به طور فزاینده ای افزایش یافته است این در حالی است بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی منعقد گردیده قرار است این تسهیلات از امروز ، ۱۸ آبان ماه به متقاضیان عرضه  شود یکی فعالان بازار خودرو با اعلام اینکه مراجعه به نمایندگی های فروش خودروسازان از روز گذشته افزایش بسیار چشم گیری داشته ، عنوان می کند میزان مراجعه در یکی دو روز گذشته بی سابقه بوده است.

کاظم محمدی نیکخواه اظهار داشت :   با افزایش مراجعه متقاضیان ، بسیاری از نمایندگی های فروش خودروسازان در پاسخ گویی و توجیه متقاضیان دریافت تسهیلات خرید خودرو با مشکل مواجه شدند.

وی گفت : پیش بینی می شود با ارائه اعتبار وام خرید از طریق نمایندگی های فروش خودروسازان ، بازار خودرو شرایط بهتری را پیدا کرده و از رکود فعلی خارج شود.

وی خاطرنشان کرد : البته بهبود و چرخش اقتصادی صرفا با رونق بازار خودرو فراهم نخواهد شد و باید در سایر بازارها نیز این تحرک و رونق ایجاد شود.

وی با اشاره به کاهش توان مالی مردم گفت : امروز بسیاری از متقاضیان خرید به دلیل رکود اقتصادی در اغلب بخش های تولیدی و صنعتی و نبود نقدینگی حتی برای ۲۰ درصد رقم اولیه قیمت خودرو نیز با مشکل مواجه هستند .

وی اظهار داشت : البته بسیاری از صاحبان خودروها  برای تبدیل خودرو خود باید درصدی نقدینگی در اختیار داشته باشند تا بتوانند این جابه جایی و تبدیل به احسن را انجام دهند در حالی که به دلیل رکود اقتصادی عملا این شرایط برای اغلب آنها فراهم نیست از این رو پیش بینی می شود با ارائه تسهیلات خرید تا حدودی کمی بازار خودرو از وضعیت فعلی خارج نماید چرا بخش زیادی از رونق بازار خودرو وابسته به تحرک کلی در اقتصاد کشور است هر چند در مجموع ارائه بسته پیشنهادی دولت و اختصاص تسهیلات خرید چشم انداز خوبی را در خصوص رونق بازار خودرو پیش رو قرار می دهد.

این فعال بازار خودرو در ادامه به عدم تغییر در قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر پرداخت و گفت : با اعلام طرح اختصاص تسهیلات خرید به متقاضیان نیز تغییری در قیمت خودروهای داخلی صورت نگرفته و همچنان خودروها با قیمت نمایندگی معامله می شوند.

نیکخواه تاکید کرد : البته در صورت افزایش تقاضا و کاهش خودرو در کف ، این احتمال وجود دارد که با جهش اندکی در قیمت خودروهای داخلی مواجه شویم.

وی همچنین در خصوص بازار خودرو وارداتی اظهار داشت : با رونق بازار خودروهای داخلی ، پیش بینی می شود وارداتی ها با مشکل مواجه شده و رکود حاکم بر آن جدی تر شود.

وی گفت : البته بهبود در بازار وارداتی ها نیز تا حدود زیادی به بازار عرضه و تقاضا و چرخش اقتصادی بستگی دارد .

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد