رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3662

ایران تولید خودرو در سوریه را از سر می‌گیرد

سعید تفضلی، معاون صادرات مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت، با اخراج نیروهای تروریستی از مناطق کلیدی سوریه، ایران خودرو اکنون قادر به راه اندازی مجدد سایت های خود در این کشور جنگ زده است.
وی خاطر نشان کرد، ایران خودرو اخیرا حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو به سوریه صادر کرده و با شریک سوری اش در مورد از سرگیری فعالیت یک سایت مشترک تولید خودرو در نزدیک دمشق به توافق رسیده است.
وی افزود: «بر اساس توافق به دست آمده، ایران خودرو تولید سمند را متوقف خواهد کرد و بر روی خودروهای جدید سورن، رانا و حتی دنا تمرکز خواهد کرد.»
به گفته معاون صادرات ایران خودرو، سایت تولید ایران خودرو در سوریه با دریافت قطعات مورد نیاز تولید ۴۸ دستگاه دنا، ۲۴ دستگاه سورن و ۲۴ دستگاه رانا، به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
سیامکو، بزرگترین سایت تولیدی ایران خودرو در خارج از کشوراست که قبل از آغاز درگیری ها در سوریه در سال ۲۰۱۱، خودروهای جدیدی با برند «شام» تولید می کرد.
تفضلی در ادامه گفت، بر اساس موافقتنامه تجارت آزادی که بین تهران و دمشق وجود دارد، ایران خودرو از مزیت رقابتی نسبتا بالایی بر دیگر تولید کنندگان خودرو در سوریه برخوردار است. وی خاطر نشان کرد که ایران خودرو قرار است تا پایان سال شمسی جاری ۶۰۰ دستگاه خودرو به سوریه صادر کند.
وی گفت لبنان دیگر کشور منطقه است که علاقمند به خرید محصولات ایران خودرو است و بر اساس یادداشت تفاهمی که اخیرا بین ایران و لبنان به امضا رسیده، ایران خودرو قرار است حدود ۵۰۰ دستگاه خودرو شامل دنا، رانا، سورن و آریسان به لبنان صادر نماید.

منبع: تسنیم

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد