رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3599

کاهش بهای خودرو به دلیل ناهماهنگی عرضه و تقاضا

نمایشگاه خودرو

سعید مؤتمنی عضو اتحادیه نمایشگاه داران تهران اظهار داشت: بهای خودرو های ساخت داخل نسبت به هفته گذشته از ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

ایشان با اشاره به نرخ برخی از خودروها گفت: قیمت پژو پارس هفته گذشته ۳۵ میلیون تومان بود که در هفته جاری به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار توان رسیده است همچنین پژو ۴۰۵ از ۲۹ میلیون تومان به ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ال ۹۰ دنده ای از ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سمند ال ایکس از ۳۰ میلیون تومان به ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد روند نزولی قیمت ها ادامه دار باشد زیرا در حال حاضر عرضه و تقاضا در بازار هماهنگ نیست.

مؤتمنی با بیان اینکه وام ۲۵ میلیونی خودرو نیز راهگشا نخواهد بود افزود: به دلیل اینکه مردم مانند گذشته خودرو را کالای سرمایه ای به شمار نمی آورند این طرح چندان مورد استقبال مردم قرار نخواهد گرفت و تاثیر چندانی نیز در بازار نخواهد داشت.

وی با اشاره به نرخ برخی از خودروهای وارداتی نیز گفت: در نرخ خودروهای وارداتی تغییر زیادی رخ نداده است ، سانتافه ۲۰۱۶ در حال حاضر ۱۹۹ میلیون تومان، توسان ۲۰۱۶ به قیمت ۱۵۵ میلیون تومان و اسپورتچ ۱۶۰ میلیون تومان است.

مؤتمنی در خاتمه گفت: بازار خودرو در رکود کامل است و به دلیل کاهش تقاضا قیمت ها در آینده نیز روندی کاهشی را طی خواهند کرد.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد