رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=3948

واردکنندگان باید به همه خودرو ها خدمات بدهند

در حالی واردکنندگان خودرو از ارائه خدمات به خودروهای هم‌ برند وارد شده از سوی دیگر واردکنندگان، خودداری می‌کنند که در آینده نزدیک براساس یک قانون جدید موظف به این کار خواهند بود.

در حال حاضر نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی از پذیرش و ارائه خدمات به برخی خودروهایی وارداتی که اگرچه نمایندگی رسمی برند آن‌را بر عهده دارند اما از سوی آنها وارد نشده، خودداری می‌کنند.

همین موضوع باعث شد طرح انحصاری شدن واردات خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح و اجرایی شود زیرا نمایندگی‌های رسمی خودسازان خارجی از ارائه خدمات به خودروهایی که از سوی واردکنندگان دیگر وارد شده بود، خودداری می‌کردند.

این موضوع در تدوین اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته است به‌گونه‌ای که این شرکتها موظف شده‌اند به تمام خودروهای وارداتی که که نمایندگی برند آن‌ را در اختیار دارند، خدمات بدهند.

در این زمینه در این قانون قید شده است: “عرضه‌کننده، واسطه خدمات پس از فروش و یا نمایندگی‌های مجاز آن موظف به پذیرش کلیه خودروهای وارداتی مشابه، که دارای نمایندگی رسمی آن در کشور هستند، می‌باشند”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اخیرا در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسیده است. این قانون پس از ابلاغ از سوی معاون اول رییس‌جمهوری، اجرایی خواهد شد.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد