رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4289

کرمان موتور، پرتیراژترین خودروسازی خصوصی کشور

کرمان موتور سال گذشته پرتیراژترین خودروسازی خصوصی کشور بوده است و در بین صنایع خودروسازی سومین خودروساز پرتیراژ بوده است.

صبح دیروز جمعی از اصحاب رسانه برای بازدید از صنایع خودروسازی کرمان در مجموعه ارگ جدید بم حضور یافتند.

خودروسازی کرمان در سال ۱۳۷۳ تاسیس شده است.

منصور عسگریان مدیر روابط عمومی کرمان موتور با تشریح فعالیت‌های خودروسازی گفت: این مجموعه در ۱۱۰ هکتار قرار دارد و در حال حاضر میزان تولید آن ۱۵۰ خودرو در روز است.

وی افزود: کرمان موتور سال گذشته پرتیراژترین خودروسازی خصوصی کشور بود و در بین صنایع خودروسازی سومین خودروساز پرتیراژ بوده است.

این مجموعه سال گذشته ۱۹۴ هزار خودرو تولید کرده است و ۴ هزار نفر پرسنل در آن مشغول به کار هستند.

عسگریان افزود: این خودرو سازی در ابتدا خودروهای دوو را مونتاژ می‌کرد اما با فروش این کارخانه کره‌ای به خریدار امریکایی، همکاری‌های ما به دلیل تحلیل‌های بین‌المللی لغو شد به همین اساس ما همکاری خود را با کشورهای اروپایی و کره‌ای آغاز کردیم که برخی از محصولات هیوندا و فولکس را در همان زمان تولید کردیم اما به سبب مشکلات پیش آمده و تحریم‌های هسته‌ای و قطع همکاری کشورهای اروپایی و کره‌ای با ایران همکاری خود را با چینی‌ها شروع کردیم و در حال حاضر خودروهای لیفان و جک در کلاس‌های مختلف تولید می‌شود.

وی ادامه داد: ما با هدف ایجاد اشتغال در این منطقه سعی داریم در آینده نزدیک میزان کارگران مشغول در این مجموعه را به ۲۰ هزار نفر برسانیم.

منبع: ایلنا

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد