رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4112

نعمت‌زاده خواستار قرارداد ۳تا۵ ساله با قطعه سازان شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سی وششمین جلسه شورای سیاستگذاری خودرو ضمن استماع گزارش تولید شرکت‌های خودروسازی تا پایان سال ۱۳۹۴ بر لزوم عقد قراردادهای ۳ تا ۵ ساله بین خودروساز با قطعه ساز تاکید کرد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت : در این جلسه اعلام شد تولید خودروی سواری تاکنون به ۶۲۶ هزار و ۱۰۱ دستگاه رسیده که ۱۰٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳ کاهش داشته است.

وی گفت : در مجموع کل تولید خودرو در این مدت ، تعداد ۶۸۲ هزار و ۵۲۹ دستگاه بوده که این میزان ۱۷٫۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
قربانی تصریح نمود: در خصوص تولید خودروهای سبک حدود ۶۶ درصد برنامه سال ۹۴ محقق شده و در مجموع ۶۴٫۳ درصد برنامه انجام شده است .
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت : در ادامه جلسه گزارش نظام رده بندی سازندگان قطعات خودرو توسط سازمان گسترش ارائه گردید.
قربانی با اشاره به دیدگاه وزیر مبنی بر اینکه زیربنای صنعت خودروسازی کشور قطعه سازی می‌باشد افزود: در گزارش نظام رده بندی سازندگان قطعات خودرو که به منظور تحقق اهداف سند توسعه صنعت خودرو تدوین شده است. به محورهای موضوعی مختلفی پرداخته شد.
وی ، با اشاره به اظهارات وزیر صنعت ، معدن و تجارت در خصوص مبنا بودن خلاقیت و نوآوری در توسعه دنیا ،گفت : نعمت زاده اعتقاد دارد ما تا زمانی که از شرایط فنی و اقتصادی خود راضی باشیم تغییری شکل نخواهد گرفت.
ساسان قربانی با بیان نقطه نظرات نعمت زاده مبنی بر اهمیت برگزاری نشست های مشترک با قطعه سازان اظهار داشت: ایشان مشارکت و همکاری خودروسازان و قطعه سازان و انجمن‌های مرتبط برای دستیابی به نتیجه مطلوب و اجرایی را ضروری دانسته و بر قرارداد‌های بلند مدت با قطعه‌سازان تاکید و لزوم عقد قراردادهای ۳ تا ۵ ساله بین خودروساز با قطعه ساز را یادآوری می کنند و مقرر شد جلسه ویژه ای به نشست مشترک وزیر با قطعه سازان اختصاص یابد.
قربانی در ادامه افزود : وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید دارد ، تکنولوژی بسیار مطلوب ۲۰ سال پیش قطعا امروز متحول شده و کاربردهای اولیه را ندارد و تا زمانی که باور به تحول و تغییر نداشته باشیم همه این بحث‌ها بی نتیجه خواهد بود.
وی گفت : نعمت زاده همچنین با تاکید بر اهمیت دادن شرکتهای تولیدی به تحقیقات و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه معتقدند باید برای کارهای بزرگ و تغییر در صنعت خودرو جسارت داشته باشیم و با اشاره به نمونه‌های محقق شده بین‌المللی لزوم کار کردن به شکل جهانی و استفاده از امکانات موجود در دنیا را مطرح می کنند.
وی گفت : نعمت زاده با تاکید بر ارتقاء بهره‌وری و ارائه محصولات جدید متذکر شدند برای عملیاتی کردن تغییر ساختار شبکه تأمین باید از نظام سنتی به نظام رده‌بندی سازندگان قطعه tiering حرکت کنیم. ایشان با تاکید بر لزوم زمانبندی این پروژه مقرر نموده اند، شرایط محیطی داخل کشور نیز در برنامه ریزی‌ها در نظر گرفته شود و برای عملیاتی شدن آن کا کارشناسی دقیقی صورت گیرد
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو افزود: وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نیروی متخصص جوان در کنار افراد با تجربه توسط واحدهای تولیدی ، توجه به کیفیت و توسعه و تنوع محصول برای دستیابی به رضایت مشتری را ضروری می دانند.
قربانی گفت : وزیر صنعت ، معدن و تجارت تاکید می کنند وقتی ما می خواهیم تولید ملی موفق داشته باشیم باید به دیدگاهها و خواست مردم توجه کنیم و بدون پشتیبانی و مشارکت و همراهی مردم در صنعت خودرو نمی توانیم صنعت پیشرو و موفقی داشته باشیم که آن هم در گرو رضایت مردم از صنعت ملی است.

منبع: تسنیم

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد