رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4480

افزایش جریمه های رانندگی نقش موثری در پیشگیری از حوادث دارد

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین گفت: افزایش جریمه های رانندگی نقش موثری در پیشگیری از جرایم و بروز حوادث رانندگی دارد.

سردار مهدی محمودی با اشاره به طرح دولت برای افزایش سقف جریمه های رانندگی بیان کرد: افزایش جریمه های نقدی تا سقف دوبرابر بازخوردهای مثبتی در جامعه دارد با این حال طرح افزایش جریمه ها در حال حاضر به مرحله نهایی شدن و اجرایی نرسیده است.

وی با اشاره به زمان اجرای این طرح گفت: افزایش دو برابری جریمه تخلفات رانندگی هنوز نهایی نشده است و در صورت نهایی شدن نیز دولت باید ابلاغیه آن را به پلیس اعلام کند.
فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین گفت: افزایش جریمه های رانندگی نقش موثری در پیشگیری از جرایم و بروز حوادث رانندگی دارد از این رو نیروی انتظامی از این طرح پیشگیرانه استقبال می کند.

محمودی افزود: در سایر کشورها نیز مبلغ جریمه رانندگان متخلف به حدی بالاست که دیگر امکان تخلف برای رانندگان فراهم نیست از این رو اگر این طرح نیز در ایران اجرایی شود یقینا شاهد کاهش محسوس آمار تخلفات و سوانح رانندگی خواهیم بود.

وی اظهار داشت: با این حال در بحث کاهش جرائم و سوانح تنها به افزایش جریمه ها اکتفا نمی کنیم بلکه فرهنگسازی در میان اقشار مردم برای رعایت قوانین را یکی دیگر از راهکاری بسیار موثر در کاهش جرایم رانندگی می دانیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به نقش معایب و نواقص جاده ها و خودروها در بروز تخلفات بیان کرد: افزایش جرائم رانندگی متوجه موارد قانون گریزی است و ارتباطی به سایر زمینه ها ندارد چنانکه این جریمه ها شامل تخلفاتی چون رد کردن چراغ قرمز، تخطی از سرعت مطمئنه، صحبت کردن با تلقن همراه هنگام رانندگی و سایر مواردی از این دست می شود.

محمودی ادامه داد: افزایش جریمه ها می تواند در کنار فرهنگسازی برای اجرای قانون و رفع معایب و نواقص جاده ها و تولید خودرو نقش موثر خود را در بهبود فرهنگ رانندگی ایفا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پیشگیری در بروز جرائم گفت: متاسفانه بسیاری از شهروندان از نقش پیشگیری در جلوگیری از بسیاری از جرائم آگاهی ندارند در حالی که می توان به راحتی با رعایت نکات ایمنی هنگام مسافرت، تعطیلی فروشگاه و یا پارک ماشین از بروز جرائم و متحمل شدن پیامدهای آن برکنار ماند.

محمودی در پایان افزود: در زمینه اشاعه فرهنگ پیشگیری در میان همه اقشار مردم، نیاز به فرهنگسازی گسترده و عمیق داریم.

منبع: مهر

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد