رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4898

تغییر دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو به سال ۹۵ موکول شد

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه تغییر دستور العمل قیمت گذاری خودرو به سال آینده موکول شد، گفت: اگر سال آینده بازار به سمت رقابتی شدن حرکت کرده باشد، شورا دستورالعملی تهیه نخواهد کرد.

رضا شیوا در رابطه با جزئیات مصوبات جلسه روز گذشته شورای رقابت، اظهارداشت: در این جلسه موضوع دستور العمل قیمت گذاری خودرو مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضاء تصمیم به ادامه اجرای دستورالعمل گذشته قیمت گذاری خودرو گرفتند.

وی با بیان اینکه تغییر دستور العمل قیمت گذاری خودرو به سال آینده موکول شد، افزود: سال آینده با توجه به اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی و وضعیت بازار خودرو اقدام به بررسی دستور العمل خواهیم کرد به نحوی که اگر بازار به سمت رقابتی شدن حرکت کرده باشد، شورای رقابت دستورالعملی تهیه نخواهد کرد.

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه در این جلسه بررسی قیمت دو خودروی جدید ایران خودرو و سایپا انجام شد، گفت: قیمت پیشنهادی سایپا برای خودروی ساینا با قیمت تعیین شده توسط کارشناسان شورای رقابت هماهنگ بود به همین دلیل قیمت این خودرو همان قیمت پیشنهادی سایپا شد.

شیوا اضافه کرد: در مورد خودروی هایما که محصول جدید ایران خودرو است نیز شورا با توجه به تعداد خودروهای هم کلاس قیمتی این محصول در سطح بازار تصمیم گرفت، وارد قیمت گذاری این محصول نشود.

منبع: تسنیم

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد