رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4694

ثبت نام تعویض تاکسی های فرسوده

طرح تعویض و جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده سراسر کشور از امروز آغاز می شود.

معاون توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به آغاز طرح تعویض و جایگزینی تاکسی های فرسوده کشور از ۱۲ بهمن گفت: از امروز ثبت نام همه تاکسی های مدل ۸۳ و قبل از آن آغاز می شود و این تاکسی‌داران باید به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور از جمله تهران مراجعه کنند.

خندان دل افزود: مدارک لازم برای ثبت نام عبارتند از: اصل پروانه بهره برداری، اصل پروانه فعالیت، اصل کارت خودرو، اصل کارت ملی و اصل سند خودرو (برگه سبز) است.

وی گفت: مراجعه کنندگان هنگام ثبت نام و ارائه مدارک اولویت خود را برای دریافت خودروی سمند یا پژو ۴۰۵ اعلام و همچنین از سه بانک تجارت، ملت و یا پارسیان به عنوان بانک عامل خود یکی را انتخاب کنند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: برای جلوگیری از ازدحام، امروز تاکسیدارانی که رقم سمت راست پلاک تاکسی آنها به دو ختم می شود به دفاتر پیشخوان سراسر کشور مراجعه کنند و همین‌طور ‌فردا تاکسیدارانی که رقم سمت راست پلاک تاکسی آنها به سه ختم می شود مراجعه خواهند کرد و به همین ترتیب تا تاکسی هایی که رقم راست پلاک آنها به یک ختم می شوند در ۲۱ بهمن ماه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

خندان دل افزود: براساس برنامه ریزی، وام ۲۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۶ درصد و برای دوره بازپرداخت چهارساله که ماهانه حدودا ۵۷۰ هزار تومان قسط بازپرداخت تعیین شده است به رانندگان تاکسی تعلق می گیرد.

وی همچنین گفت:‌ مبلغ ۵ میلیون تومان هم از طرف دولت برای اسقاط خودروی فرسوده تعلق می گیرد و مانده مبلغ خودرو را تاکسیران پرداخت خواهد کرد.

معاون توسعه امورشهری و روستایی وزیر کشور افزود: پس از اتمام مهلت ثبت نام مراحل کنترل و تائید اطلاعات و نیز مراجعه داوطلب به بانک و نیز مراکز اسقاط خودرو مراحل بعدی جایگزینی است.

خندان دل گفت: تحویل خودروهای نو از اسفند ماه سال جاری با تحویل ۸ هزار دستگاه آغاز می شود.

معاون توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود:‌ در فروردین سال آینده، ۷ هزار دستگاه و بعد از آن از اردیبهشت تا شهریور ماه ماهانه ۱۵ هزار دستگاه خودروی نو تحویل متقاضیان می شود به طوری که در پایان شهریور ماه، ۹۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده جایگزین خواهد شد.

منبع: خبرخودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد