رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4804

فیات شریک چهارم ایران خودرو شد

هاشم یکه زارع در پاسخ به اینکه آیا پژو به ایران خودرو غرامت خواهد داد، گفت:در قرارداد با پژو، یک بسته حمایتی-غرامتی را تعریف کرده ایم که در آن، پرداخت نقدی نیز در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه کار پژو مبنی بر ترک ایران ناپسند بود، افزود:در بخشی دیگر از بسته حمایتی-غرامتی موردنظر، روی پلت فرم های روز پژو نیز حساب باز کرده ایم، به نحوی که می توانیم این پلت فرم ها را در اختیار گرفته و محصولات با برند ایران خودرو را روی آنها به تولید برسانیم. به گفته یکه زارع، همچنین در بخش دیگری از بسته موردنظر،مبلغی را که پژو به عنوان رویالیته از ایران خودرو طلب داشت، صفر کردیم و رویالیته برای محصولات جدید نیز به حداقل رسیده است. مدیرعامل ایران خودرو در ادامه تاکید کرد که مبلغ غرامت پژو به ایران خودرو، بیش از ۲۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

مدیرعامل ایران خودرو اما در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی برای تکرار رفتار گذشته پژو مبنی بر رفتن از ایران وجود دارد، گفت:ما قصد داریم شرکتی مشترک را با پژو تشکیل بدهیم که ۲۵۰ میلیون یورو از سرمایه آن را طرف فرانسوی تامین می کند، بنابراین بعید است این شرکت رفتاری مانند گذشته از خود بروز دهد. یکه زارع در ادامه با اشاره به سهم پژو در سبد محصولات آینده ایران خودرو، افزود:پژو تنها ۱۵ درصد از سبد محصولات ایران خودرو را تشکیل می دهد و ما سعی داریم ۴۰ درصد از حجم سبد خود را به محصولات داخلی اختصاص دهیم.

وی اما در بخش دیگری از اظهارات خود به محصولات در نظر گرفته شده پژو برای ایران اشاره کرد و گفت:اولین محصولی که پژو در ایران تولید خواهد کرد، مدل ۲۰۰۸ است، خودرویی که در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد و تا اردیبهشت ۹۶ نیز تولید و عرضه می شود. یکه زارع همچنین تاکید کرد که مدل ۳۰۱ با قیمت ۵۸ میلیون تومان، مدل ۲۰۸ با قیمت ۶۸ میلیون تومان و مدل ۲۰۰۸ نیز با قیمت ۷۷ میلیون تومان عرضه خواهند شد.

مدیرعامل ایران خودرو همچنین در پاسخ به این پرسش که چه نمره ای به کیفیت محصولات و همچنین خدمات پس از فروش این شرکت، می دهد، تاکید کرد:در بحث کیفیت محصولات، از ۱۰۰ نمره ۶۵ را در نظر می گیرم و در بحث خدمات پس از فروش نیز نمره ای بیش از ۵۵ نمی دهم.

مدیرعامل ایران خودرو اما در واکنش به مذاکرات با سایر خودروسازان بزرگ دنیا، گفت:شرکت فیات ایتالیا شریک چهارم ایران خودرو خواهد بود.

منبع: صنعت نویس

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد