رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4974

لبخند دوباره بازار به فولکس‌واگن

به رغم رسوایی تقلب فولکس‌واگن در آزمون‌های مربوط به آلایندگی خودرو در آمریکا، این کمپانی در ماه ژانویه ۲۰۱۶ و به لطف افزایش تقاضا ازسوی چین، مجددا شاهد رشد فروش محصولات خود بوده است به‌طوری‌که این خودروساز آلمانی توانست بهترین رشد فروش ماهانه خود را رقم بزند.

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، میزان تحویل ۱۲ گروه برند خودروسازی فولکس‌واگن شامل خط تولید خودروهای لوکس آئودی و خودروهای اسپرت پورشه، در ماه ژانویه با ۳٫۷ درصد رشد، به ۸۴۷ هزار و ۸۰۰ دستگاه جهش یافته است.

کمپانی فولکس‌واگن با انتشار گزارشی اعلام کرد: در ماه دسامبر ۲۰۱۵، میزان فروش خودروهای این کمپانی ۵٫۲ درصد افت داشته که این مساله منجر شد تا فولکس‌واگن برای نخستین بار از سال ۲۰۰۲ میلادی تاکنون شاهد کاهش فروش محصولات خود برای کل سال باشد.

در ماه آوریل ۲۰۱۵ میلادی، فروش فولکس‌واگن برای نخستین بار در طول چهار و نیم سال اخیر افت پیدا کرد که این مساله فشارها را بر هیات مدیره این کمپانی افزایش داد تا با تصمیم ناگهانی خود و برکناری مدیرعامل کهنه‌کار خود یعنی «فردیناند پیچ»، به اصلاح بخش‌های دارای مشکل این کمپانی اقدام کنند.

اما این پایان ماجرا نبود چراکه در ماه سپتامبر و با برملا شدن رسوایی تقلب این کمپانی در آزمون آلایندگی خودروهای دیزلی خود در آمریکا و بیش از ۱۱ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان، شرایط فولکس‌واگن بیش از پیش رو به وخامت رفت.

بنابر اعلام فولکس‌واگن، میزان تحویل خودروهای این کمپانی به چین، در ماه ژانویه ۱۵٫۴ درصد و در اروپا بیش از ۱٫۸ درصد رشد داشته است. در سایر مناطق دیگر جهان، میزان تحویل و فروش محصولات فولکس‌واگن افت داشته که بیشترین افت را در روسیه و برزیل، به ترتیب با ۲۹٫۵ و ۳۸٫۸ درصد شاهد بوده‌ایم.

در مجموع، میزان فروش محصولات گروه خودروسازی فولکس‌واگن در سراسر جهان، ۲٫۸ درصد رشد داشته و به ۵۲۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه رسیده که بخش بیشتر این رشد مرهون جهش ۱۵٫۴ درصدی خرید چینی‌ها بوده است.

اوایل ماه جاری، کمپانی فولکس‌واگن اعلام نتایج مالی سال ۲۰۱۵ خود و نشست سالانه سهامداران خود را به دلیل درگیر بودن با موضوع برآورد و تعیین دقیق میزان خسارت‌های ناشی از پرونده تقلب خود، به تاخیر انداخت.

منبع: اقتصادنیوز

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد