رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4716

لزوم ایجاد بسترسازی مناسب برای قراردادهای خارجی در صنعت قطعه سازی

مشاور انجمن قطعه سازان گفت : به دلیل وابستگی مستقیم دو صنعت خودروسازی و قطعه سازی به یکدیگر ، در عقد قراردادها باید مشارکت قطعه سازان در نظر گرفته شود.

دکتر رزم خواه افزود : در حال حاضر شرکت ایران خودرو با پژو فرانسه قرارداد جدیدی را برای تولید خودروهای باکیفیت منعقد نموده و این رویکرد بهتر است با مشارکت قطعه سازان ایرانی صورت گیرد و با این گام اقدام بسیار مثبتی برداشته خواهد شد.

وی در رابطه با مزیت مشارکت قطعه سازان و خودروسازان در قراردادهای جدید خارجی اظهار داشت : با توجه به نوع قراردادها این ارتباطات می تواند با همکاری نزدیک این دو صنعت پیش رفته و امکان تولید خودروهای به روز را فراهم نماید.

دکتر رزم خواه تصریح کرد : صنعت قطعه سازی می تواند به صورت مستقل وارد عرصه بین المللی شده و همچنین با حضور در نمایشگاه های بین المللی و بازارهای جهانی توانمندی خود در ساخت بسیاری از قطعات را عرضه کند تا در زمینه صادرات قطعات قدم های بزرگی برداشته شود .

وی خاطرنشان کرد : در برنامه های سال ۹۵ پیش بینی می شود با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی مناسب در مراودات و مشارکت های خارجی تحولات خوبی صورت گیرد .

دکتر رزم خواه در پایان گفت: می توان از طریق مشارکت های خارجی در صنعت قطعه سازی دانش فنی و تکنولوژی را ارتقاء داده و منجر به رشد و شکوفایی شد .

منبع: خبرخودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد