رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4662

مردم « پژو » را دوست دارند

یک کارشناس صنعت خودرو می گوید قرار داد جدید ایران خودرو با پژو می تواند به رونق بازار خودروی کشور کمک شایانی کند.
عبدالله بابایی، با بیان این مطلب اظهار داشت: چنانچه قرار داده منعقد شده فی مابین ایران خودرو و پژو عینا همانطوری باشد که پیشتر بیان شده قدر مسلم قرارداد بسیار خوبی میان ایران و فرانسه بسته خواهد شد چرا که مردم پژو را «دوست» دارند.
وی در همین رابطه ادامه داد: آنطور که گفته شده «مدل های به روز» پژو در دنیا در ایران ساخته و عرضه خواهند شد که به نظر من اگر این اتفاق بیفتد یک قرارداد و معامله پر سود برای ایران خواهد بود.
بابایی با اشاره به مزایای این قرار داد بیان کرد: قدر مسلم این قرار داد از چند جهت قابل تقدیر است و تصور می کنم هم تکنولوژی روز دنیا را نصیب ایران خواهد کرد هم فروش بالا را، البته به شرطی که تسهیلات فروش آن برای بیشتر مردم جامعه فراهم شده باشد.
این کارشناس صنعت خودرو کشور اظهار کرد: پژو برند معروفی در جهان است و مقام دوم بزرگترین کارخانه خودروسازی در جهان را به خود اختصاص داده است پس باید امیدوار بود قراردادی که روز گذشته امضاء شد قطعا یک قرارداد خوب و تاریخی بین ایران و فرانسه است.
وی در پاسخ به این پرسش که برخی کارشناسان می گویند پژو تکنولوژی را به همراه خود به ایران نمی آورد توضیح داد: از مساله ای که تقریبا مطمئن هستم این است که پژو دست کم در این قرارداد تکنولوژی را به ایران آورده و آن را آموزش هم می دهد چرا که این بار یک خواسته همه جانبه در این زمینه مطرح شده است. در واقع هم مدیران دولتی و هم مدیران خودروسازی و هم کارشناسان خواهان این هستند که در قراردادهای خودرویی با شرکای تجاری آوردن تکنولوژی به ایران «الزام آور» باشد.

منبع: پرشین خودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد