رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4623

وام های بانکی قطعه سازان را به این حال و روز انداخته است!

مدیرعامل یک کارخانه قطعه سازی در قم می گوید چنانچه قرار باشد وامی به قطعه سازان پرداخت شود باید «شرایط و شروط» آن هم مشخص شود.

علی قاضی با بیان این مطلب افزود: به شخصه موافق پرداخت وام به قطعه سازان برای خروج از ورشکستگی و تعطیلی کارخانه ها هستم اما باید مشخص شود اگر قرار باشد وامی به قطعه سازان پرداخت شود با چه شرایطی این اتفاق می افتد چرا که اعتقاد دارم یکی از اصلی ترین دلایلی که قطعه سازان به این حال و روز افتادند همین «وام های بانکی» با بهره های بسیار بالا بوده است.
این تولید کننده قطعات خودرو ادامه داد: باید پذیرفت دریافت وام در ایران به خصوص برای بخش های تولیدی که درآمد آنچنان زیادی ندارند واقعا دردسر آفرین است چرا که بازپرداخت آنها با تمام دنیا متفاوت است.
قاضی در پاسخ به این پرسش که در مجموع موافق پرداخت وام دولتی به قطعه سازان هستید یا خیر؟ عنوان کرد: وام به معنای بین المللی و کلی آن می تواند در شرایط بحرانی به داد قطعه سازان برسد اما مساله آن است که سود های این قبیل وام ها حتی از بانک هایی که فقط برای این نوع فعالیت های صنعتی تاسیس شده اند آنقدر بالا گرفته می شود که گرفتن آن ریسک بسیار بالایی می طلبد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه بانک هایی که اصلا برای رونق کسب و کار در کارخانه های تولیدی و صنعتی تاسیس شده اند قوانین بسیار سختگیرانه ای دارند و فرد تولید کننده را از گرفتن وام هایی که با شرایطی بهتر از دیگر موسسات مالی و بانک ها عرضه می شود، منصرف می کنند!

منبع: پرشین نیوز

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد