رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=4649

کاهش مقطعی قیمت خودروهای داخلی

قیمت انواع خودرو داخلی

با توجه به ثابت ماندن قیمت ارز در داخل قیمت خوردوهای وارداتی کاهش چشمگیری نداشته‌اند و قیمت خودروهای داخلی به سبب نزدیک شدن بازار پایان سال بعید است که قیمت این خودروها کاهش پیدا کند.

علیرضا پورحسنی، کارشناس بازار خودرو اظهار کرد: بعد از لغو تحریم‌ها، بازار آن دسته از خودروهای تولید داخل که قیمت آنها پایین‌تر از ۵۰ میلیون است از جمله تندر ۹۰، خانواده پژو و پراید در زمانی کوتاه‌مدت و مقطعی با کاهش قیمت روبه‌رو شدند.

او بیان کرد: با توجه به اینکه اکثر مردم قدرت خرید خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان را دارند و به علت افزایش هزینه‌های تولید در این سال‌های اخیر و با ورود خودروهای وارداتی با برندهای مطرح که در آینده وارد بازار ایران خواهند شد و قیمت چندصد میلیونی را دارند و از طرفی دیگر با نزدیک‌تر شدن به بازار پایان سال که همراه با افزایش تقاضای خرید خودرو است، بعید است قیمت این خودروها کاهش داشته باشد.

پورحسنی در خصوص خودروهای وارداتی افزود: در خصوص خودروهای وارداتی نیز، از آنجایی که قیمت ارز ثابت مانده است خودروهای وارداتی کاهش چشمگیری نداشته‌اند. از طرفی دیگر هزینه‌های ورود خودروهای وارداتی مانند عوارض گمرکی و شماره‌گذاری و بیمه کاهش محسوسی در قیمت این خودروها نخواهیم داشت.

او ادامه داد: با ورود برندهای نامی شاهد رکود در این بخش از خودروها خواهیم بود.

پورحسنی در خصوص وضعیت کلیه بازارها در درازمدت تصریح کرد: وضعیت بازار کلیه‌ خودروها در درازمدت در پرده‌ای از ابهام است و فعلاً نمی‌توان نظری داد و عوامل متفاوتی از جمله سیاست‌های کلی شرکت‌های تولیدکننده داخلی و نحوه فروش شرکت‌های واردکننده خودرو با برندهای متنوع در آن دخیلی هستند، که این عوامل پیش‌بینی بازار خودرو در درازمدت را تحت شعاع قرار می‌دهد. در این میان خودروهایی هم بودند که تغییر قیمت نداشته و ثابت مانده‌اند از جمله تندر۹۰، پارس تندر E2 اتومات، پژو ۴۰۵، تیبا، خانواده پراید، سورن، رانا، آریو ۱۵۰۰، سوزوکی ویتارا، ساندرو اتوماتیک و ساینا اشاره کرد.

او در خصوص تغییر قیمت خودروها از بیست‌وهفتم دی‌ماه ( یک روز بعد از رفع تحریم‌ها) تا ششم بهمن‌ماه خاطر نشان کرد: یک روز بعد از رفع تحریم تا ششم بهمن‌ماه در پنج خودرو شاهد کاهش قیمت بودیم از جمله این خودروها می‌توان پژو ۲۰۶ (تیپ۵)، (کاهش ۲۰۰ هزار تومانی) پژو ۲۰۶ صندوق‌دار (V8) (کاهش ۱۰۰هزار تومانی)، پژو پارس (کاهش ۲۰۰ هزارتومانی، دنا (کاهش ۱۰۰ هزار تومانی و آریو ۱۶۰۰ (کاهش ۱۰۰ هزار تومانی) اشاره کرد و در همین مدت مشابه خودروهایی مانند سمند SE (افزایش ۱۰۰ هزارتومانی) و پژو ۲۰۶ (تیپ۲) (افزایش ۱۰۰ هزارتومانی) با افزایش قمیت نیز رو‌به‌رو شدند.

منبع: اقتصادنیوز

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد