رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5230

تلاش آلمان‌ها برای حضور درصنعت خودرو ایران

دبیر انجمن خودروسازان از علاقه شدید آلمانی‌ها برای حضور در بازار ایران و نقش‌آفرینی‌ها در توسعه صنعتی کشور به ویژه صنعت خودرو خبر داد.

محمدرضا نجفی‌منش دستاوردهای سفر یک هفته‌ای بخش خصوصی ایران را به آلمان امیدوارکننده اعلام کرد و گفت: در دوران پساتحریم چهار هیات از آلمان به ایران آمده بودند و هیاتی که اخیرا راهی مونیخ شد اولین هیاتی بود که از ایران به آلمان سفر می کرد که میزبان آلمانی به گرمی از هیات ایرانی پذیرایی و امکان دیدارهایی در حد ملاقات با وزیران را برای هیات فراهم کرد.

او افزود: این دیدارها منجر به شکل‌گیری جلسات پرباری در مرکز مونیخ شد به طوری که هیات اعزامی با مشاورین آنگلا مرکل و بازدید از کارخانه‌های تولید خودرو نیز مثمرثمر بود. در این سفر میان برترام بروسارت، رییس اتحادیه صنعت باواریا و بنده به عنوان عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران قرارداد همکاری در چهار بند به امضا رسید که شامل همکاری بین شرکت‌های ایالت باواریا و ایران در زمینه ساخت خودرو و قطعات، سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های ایالت باواریا و همتایان ایرانی است.

دبیر انجمن قطعه‌سازان خاطرنشان کرد: هر دو کشور مایلند که همکاری هایی در زمینه صنعت خودرو داشته باشند از این رو قرار شد تا در این خصوص همایش های در ایران و آلمان صورت گیرد تا خودروسازان و قطعه‌سازان ایرانی و آلمانی بتوانند فعالیت‌هایی را در دو کشور انجام دهند.

نجفی‌منش گفت: انجام این ملاقات‌ها در این حجم کم از زمان نشان می‌دهد، آلمانی‌ها ایران را به شدت جدی گرفته‌اند. فقط برخی از مشکلات بانکی از دوران تحریم به جام مانده است که با حل شدن آنها امکان برقراری ارتباطات بیشتر امکان‌پذیر است و انتظار می‌رود با افزایش حرکت‌های این چنینی صنعت قطعه‌سازی خودرو در کشور با رشد همراه باشد.

منبع: اقتصادنیوز

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد