رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5394

رتبه ایران در صنعت خودروسازی جهان مشخص شد

در میان کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه ۲۰ را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است که بر این اساس نسبت به سال قبل ۲ پله نزول داشته است. ایران در سال ۲۰۱۴ در میان کشورهای خودروساز جهان در رتبه ۱۸ قرار گرفته بود.

سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۵ با افت ۹/ ۹ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شد و به ۹۸۲ هزار و ۳۳۷ دستگاه رسید.

سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری با انتشار آمار تولید خودروی جهان در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد تولید خودروی ایران در این سال به کمتر از یک میلیون دستگاه رسیده است.

براساس این گزارش تولید خودروی ایران در این سال با افت ۹/ ۹ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده و به ۹۸۲ هزار و ۳۳۷ دستگاه رسیده است.

ایران در سال پیش از آن بیش از یک میلیون دستگاه خودرو تولید کرده بود. تولید خودروی سواری ایران در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۸۸۴ هزار و ۸۶۶ دستگاه بوده است. ایران در این سال همچنین ۹۷ هزار و ۴۷۱ دستگاه خودروی تجاری تولید کرده است. در میان کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه ۲۰ را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده است که بر این اساس نسبت به سال قبل ۲ پله نزول داشته است. ایران در سال ۲۰۱۴ در میان کشورهای خودروساز جهان در رتبه ۱۸ قرار گرفته بود.

چین با تولید ۲۴ میلیون و ۵۰۳ هزار دستگاه بزرگ‌ترین خودروساز جهان در سال ۲۰۱۵ بوده است و آمریکا با ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با ۹ میلیون و ۲۷۸ هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌اند. کشورهای دیگری که تولید بیشتری نسبت به ایران داشته‌اند عبارتند از: آلمان، کره جنوبی، هند، مکزیک، اسپانیا، برزیل، کانادا، فرانسه، تایلند، انگلیس، روسیه، ترکیه، چک، اندونزی، ایتالیا و اسلواکی. این کشورها به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا نوزدهم به لحاظ میزان تولید خودرو در سال ۲۰۱۵ قرار گرفته‌اند.

براساس این گزارش ۱۷ کشور در جهان طی سال ۲۰۱۵ با افت تولید خودرو مواجه شده‌اند که ایران نیز با افت ۹/ ۹ درصدی در بین آنها قرار دارد. ایران از نظر تولید خودروهای سواری در رتبه ۱۶ جهان جای گرفته است. براساس این گزارش کل تولید خودروی جهان در سال ۲۰۱۵ بالغ‌بر ۹۰ میلیون و ۶۹۳ هزار دستگاه بوده است. تولید خودروی جهان در این سال با رشد یک درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

منع: ایران خبر

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد