رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5211

رشد تقاضا باعث افزایش ۲ تا ۴ میلیونی قیمت خودرو شد

هر چند تا اواخر هفته گذشته بازار خودرو همچنان با رکود همراه بود و پیش بینی ها حکایت از ادامه این شرایط را تا پایان سال می کرد اما افزایش ۲ تا ۴ میلیونی برخی از خودروها در بازار و اظهارات برخی از فعالان بازار نشان از رشد تقاضا در برخی از خودروها و افزایش مراجعه متقاضیان به بازار خودرو دارد چنانچه که یکی از فعالان بازار خودرو از بازگشت بازار به وضعیت عادی و افزایش خرید و فروش در چند روز گذشته خبر می دهد.

محمدی نیکخواه با اشاره به اینکه از اوایل هفته جاری تقاضا در بازار خودرو افزایش داشته گفت : افزایش تقاضا و  از سویی عرضه محدود در برخی از خودروها موجب رشد قیمت برخی از خودروها در بازار شده است به طوری که هم اکنون تندر ۹۰ اتومات و تندر ال پی با افزایش ۲ میلیونی و مدل دنده ای آن با اختلاف ۵/۱ میلیون تومانی در بازار معامله می شوند.

وی ضمن تاکید بر افزایش ۲ تا ۳ درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار اظهار داشت : در حال حاضر  قیمت پژو پارس ELX در بازار حدود  ۴ میلیون تومان افزایش داشته است ضمن اینکه خودرو سورن  با یک میلیون و ۲۰۶ تیپ ۵ و ۸ با ۵۰۰ هزار تومان و پژو ۴۰۵ با حدود ۴۰۰ هزار تومان بالاتر از نرخ کارخانه در بازار خرید و فروش می شوند.

وی گفت : افزایش تقاضا در بازار محصولات ایران خودرو موجب افزایش ۱ تا ۷ درصدی قیمت محصولات این شرکت در بازار شده است ضمن اینکه با رشد تقاضا  و تکمیل ظرفیت ، تحویل ۲۰ روزه فروش فوری و اقساطی این شرکت به اتمام رسیده و هم اکنون زمان تحویل فروش های جدید ۲ ماهه شده است.

وی با اشاره به تاثیر بازار شب عید و عرضه مدل های ۹۵ در رفع تردید متقاضیان و افزایش مراجعه به بازار اظهار داشت : پیش بینی می شود تا حداکثر ۲۰ اسفند ماه رونق خرید و فروش در بازار خودرو ادامه داشته باشد.

این فعال بازار خودرو همچنین به با اشاره به وضعیت بازار خودروهای وارداتی، از رونق در بازار خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومانی وارداتی خبر داد و گفت :  در هفته های اخیر با وجود رکود جدی در بازار وارداتی ها خوشبختانه تقاضا در بازار خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است.

نیکخواه همچنین در خصوص تاثیر نوسانات نرخ ارز در بازار وارداتی ها اظهار داشت : با وجود کاهش نرخ ارز در چند روز گذشته تاکنون هیچ تغییر قیمتی در بازار وارداتی ها صورت نگرفته است و همچنان قیمت ها در بازار ثابت است.

منبع: خبرخودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد