رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5125

فریب دوربین‌های پلیس غیرممکن شد!

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تعداد ۲۰ سامانه هوشمند تخلفات در آزادراه های تهران – قم و تهران – ساوه که از محورهای پر تردد و شریان های اصلی کشور محسوب می شود، نصب شده است.
سردار تقی مهری در مراسم افتتاح فاز نخست سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای «تهران ـ قم» و «تهران ـ ساوه» گفت: تعداد ۲۰ سامانه هوشمند تخلفات در آزادراه های تهران – قم و تهران – ساوه که از محورهای پر تردد و شریان های اصلی کشور محسوب می شود، نصب شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا به نقش این دوربین ها در کاهش تخلفات جاده ای اشاره و بیشترین تخلفات را سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

وی، ثبت لحظه ای سرعت و متوسط سرعت خودروها در فاصله دوربین ها را از دیگر خصوصیات این دوربین ها برشمرد و تصریح کرد: اگر راننده ای پس از نزدیک شدن به دوربین، سرعت خود را کاهش دهد و دوباره با سرعت ادامه مسیر دهد، این فاصله دوربین ها، سرعت خودرو را محاسبه و پلیس با فرد متخلف برخورد می کند.

رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه با اشاره به آمار تصادفات افزود: طبق بررسی های انجام گرفته در سال ۸۴ بیش از ۲۷ هزار نفر در اثر تصادفات کشته شدند، ولی امروز با تلاش کلیه دستگاه ها شاهد کاهش چشمگیر تلفات رانندگی هستیم و در آمار ۱۰ ماهه سال جاری برابر اعلام پزشکی قانونی، ۱۴ هزار نفر در اثر تصادفات رانندگی فوت کرده اند که حدود ۷۰ درصد از آن ها در جاده ها رخ داده است.

سردار مهری گفت: امیدواریم با نصب دوربین های هوشمند در سراسر کشور و شریان های اصلی، شاهد کاهش تلفات جاده ای که بیش از ۷۰ درصد تلفات را به خود اختصاص داده است، باشیم.

منبع: ایرنا

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد