رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5336

قرارداد با ۳ خودرو ساز خارجی نهایی می شود

جمالی

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: مذاکرات ما با خودرو سازان معتبر جهانی ادامه دارد حتی در دوره تحریم هم با شرکت های کیا و رنو مذاکره و همکاری می کردیم.

مهدی جمالی افزود: بر اساس سیاست های دولت سرمایه گذاری و صادرات از اصول اولیه ماست که در مذاکرات به عنوان اولویت تعیین کرده ایم که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم ۳۰ درصد محصولات خود را صادر کنیم خودروسازی موفق خواهیم بود البته گروه خودرو سازی سایپا رتبه نخست صادرات خودرو درمیان شرکت های ایرانی دارد.

جمالی گفت :‌ به ۲۲ کشور محصولات سایپا را صادر کردیم که از این تعداد ۵ کشور به عنوان بازار ما شناخته شده اند که در آنجا پایگاه تولید خودرو داریم.

وی افزود:‌ درمذاکرات یک ماه گذشته مقررشد پایگاه تولیدی سایپا در الجزیر نیز راه اندازی شود.

مدیر عامل سایپا گفت:‌ سال آینده حدا قل با ۲ تا ۳ شرکت خودرو ساز قرارداد نهایی خواهد شد البته سایپا در دوره تحریم نیز با شرکای خارجی ماننده رنو، نیسان و کیا نیز همکاری داشته است.

جمالی افزود: در دوران تحریم خودرو سازی سایپا در ابتکار عملی با چند شرکت خودرو سازی چینی مذاکرات و قرارداد خوبی داشت این شرکت ها اگر چه چینی اند اما طرف قرارداد شرکت ها بزرگی مانند BMW و فورد هستند که بصورت رسمی دارند با سایپا همکاری می کنند.

وی گفت:‌ گروه خودروسازی سایپا اعتقاد قطعی به اقتصاد مقاومتی دارد و برنامه ریزی کردیم ۵۰ درصد از پایگاه تولیدی ساینا در اختیار خودرو سازی سایپا باشد هم اکنون خودرو ساینا توسط متخصصان داخلی طراحی آن ازصفر تا ۱۰۰ انجام شده است و قطعه سازان داخلی در آن فعالند ، این خودرو تجاری سازی و پیش فروش آن انجام شده که قبل ازپایان سال به مشتریان تحویل می شود.

جمالی افزود: سایپا ۲ پلتفرم جدید طراحی کرده است که تا اواسط سال ۹۶ خودروهای جدید سایپا با محصول ۱۰۰ درصد ایرانی عرضه خواهد شد.

وی گفت:‌ اگر با طرف خارجی هم قرار داد ببندیم با حداقل ۴۰ درصد تولید داخل کار را شروع خواهیم کرد.

جمالی افزود: صادرات خودرو تولید مشترک با برند مشترک خواهد بود زیرا می خواهیم از بازار صادراتی طرف خارجی استفاده کنیم.

منبع: خبرخودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد