رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=5334

کشنده اکتروس سال آینده در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود

مدیرعامل ایران خودرو دیزل، نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو ایران را فرصت مناسبی جهت معرفی محصولات جدید خودروسازان دانست و گفت: در شرایطی که تحولات بسیار زیادی در پسا برجام در صنعت خودرو در حال  شکل‌گیری است لازم است که صنعت خودرو ایران نیز آورده‌های جدید خود را عرضه نمایند.

مهندس رزازی افزود: امید است حضور شرکت‌ها و مشتریان داخلی و خارجی در این نمایشگاه، گام مهمی در معرفی بهتر محصولات و توانمندی‌های صنعت خودرو ایران باشد.

وی با اشاره به محصولات عرضه شده ایران خودرو دیزل در این نمایشگاه اظهار داشت : در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو ایران، شرکت ایران خودرو دیزل ترکیبی از محصولات باری و مسافری خود را عرضه نموده است و شاهد حضور کامیون‌های کشنده اکتروس و اکسور مرسدس بنز، کامیون کشنده فوتون، اتوبوس‌های C1230، C1836، مینی‌بوس آرین، کامیونت آرنا و دو خودرو پیکاپ با کاربری‌های آمبولانس و پول‌رسان در غرفه شرکت ایران خودرو دیزل در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو ایران هستیم.

وی همچنین از آغاز تولید کشنده اکتروس در سال آینده خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تولید این  محصول جدید در سال آینده در شرکت ایران خودرو دیزل آغاز می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی خط تولید کامیونت آرنا در ماه جاری اظهار داشت: این محصول به زودی با موتور بنز و نیرو محرکه ساخت داخل و حداکثر ۸۰ درصد داخلی‌سازی به بازار عرضه می‌شود.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل همچنین با اشاره به عرضه کاربری‌های مختلف بر روی محصول پیکاپ شرکت ایران خودرو دیزل گفت: هم اکنون بر روی محصول پیکاپ شرکت کاربری‌های مختلفی همچون آمبولانس و پول‌رسان نصب و در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است.

مهندس رزازی در ادامه با اشاره به توانمندی بالای مهندسی در شرکت ایران خودرو دیزل، از درصد بالای داخلی‌سازی مینی‌بوس آرین در این شرکت خبر داد و گفت: شرکت ایران خودرو دیزل با وجود تیم مهندسی بسیار توانمند خود، در سال جاری موفق گردید تا محصول مینی‌بوس را داخلی‌سازی نماید ضمن اینکه به زودی داخلی‌سازی محصول کامیونت نیز در شرکت ایران خودرو دیزل آغاز می‌شود.

مهندس رزازی در ادامه مهمترین برنامه این شرکت در سال آینده را توجه به تولید اتوبوس عنوان کرد و افزود: در سال آینده بخش مهمی از توان ایران خودرو دیزل در بخش تولید اتوبوس و در تولید اتوبوس‌های ۱۲ ،۱۵ و ۱۸ متری با موتور گازسوز و مدرن بنز صرف خواهد شد، از این رو پیش‌بینی می‌شود بازار این محصولات در سال آینده رونق بسیار خوبی یافته و این محصولات تقاضای بسیار خوبی را در بخش مسافری به ویژه اتوبوس در کشور پاسخ دهد.

وی افزود: امید است این محصولات جدید در بخش اتوبوس که هم اکنون در مراحل تست قرار دارند، اوایل سال آینده عرضه شوند.

وی در ادامه به قرار داد شرکت ایران خودرو دیزل در خصوص تامین اتوبوس مورد نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف پرداخت و گفت: شرکت ایران خودرو دیزل در حال حاضر قراردادی را با شهرداری اصفهان، شیراز و مشهد منعقد نموده که پیش‌بینی می‌شود سال آینده شهرهای دیگری نیز به این قراردادها افزوده شوند.

وی با اشاره به قرارداد عرضه ۲۸۵ دستگاه اتوبوس به شهرداری شیراز در سال آینده گفت: در این راستا مذاکراتی نیز با شهرداری اصفهان، مشهد و تهران مصورت گرفته تا محصولاتی با برند ایران خودرو دیزل تولید و عرضه شوند.

وی همچنین از آمادگی این شرکت جهت تولید و عرضه اتوبوس‌های برقی و هیبریدی خبر داد و اظهار داشت : در حال حاضر شرکت ایران خودرو دیزل آمادگی لازم را جهت تولید اتوبوس‌های برقی و هیبریدی را دارد و چنانچه تقاضایی در این زمینه وجود داشته باشد قطعا در این راستا اقدام خواهد کرد.

منبع: خبرخودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد