رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=11347

عرضه خودرو در بورس کالا، افزایش قیمت ارز،عرضه قطره چکانی خودرو عوامل افزایش قیمت خودرو

به گزارش یدکی رسانه به نقل از اتاق اصناف تهران رئیس اتحادیه نمایشگاه‌ داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه افزایش قیمت ارز و عرضه قطره‌چکانی از عوامل افزایش قیمت خودرو است، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا نیز به صورت محدود و با قیمت بیشتر از قیمت کارخانه، بر رشد قیمت خودرو اثرگذار شده است.

 

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران درباره قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: قیمت خودرو در روزهای اخیر افزایش یافته است، اما اگر بخواهم به صورت دقیقتر عنوان کنم، از آبان سال گذشته تا آبان امسال، قیمت خودرو حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافته است.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اظهار داشت: قیمت خودرو در سال جاری یک بار در اردیبهشت افزایش یافت و پس از آن از اردیبهشت تا شهریور افزایش قیمت به صورت کند انجام می شد؛ اما از شهریور به بعد افزایش قیمت خودرو سرعت بیشتری گرفت و اخیر نیز شاهد شدت رشد قیمت خودروها هستیم.

 

مؤتمنی با تشریح عوامل مختلف مؤثر در افزایش قیمت خودرو، بیان کرد: افزایش قیمت ارز و عرضه قطره چکانی خودرو همواره از عوامل مؤثر بر افزایش قیمت خودرو بوده است، اما اخیرا عرضه خودرو در بورس کالا نیز به عوامل مؤثر بر افزایش قیمت خودرو در بازار اضافه شده است.

 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران بیان داشت: بارها گفته شده بود عرضه خودرو در بورس در صورتی منجر به نتایج مثبت و کنترل قیمت می شود که این عرضه به صورت مستمر باشد؛ در شرایط فعلی عرضه خودرو در بورس بسیار محدود است؛ بنابراین قیمت عرضه در بورس از نظر خریداران همان قیمت کارخانه قلمداد میشود؛ اما با این تفاوت که قیمت عرضه در بورس بالاتر از قیمت کارخانه است و همین موضوع نیز بر افزایش قیمت در بازار تاثیرگذار است.

 

مؤتمنی اضافه کرد: باوجود رکود کامل در بازار خودرو، قیمت ها افزایش یافته است، اصلی ترین مشکل در حوزه خودرو عدم تناسب بین عرضه و تقاضاست، اگر این مسئله حل شود، قیمت ها نیز کنترل خواهد شد

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد