رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=12319

اتحادیه در سال جاری اتوماسیون خواهد شد/ دلیل استعفا از ریاست کمیسیون حقوقی اتاق اصناف تهران

به گزارش یدکی‌رسانه سید احمد حسینی، رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران از اتوماسیون کردن اتحادیه در سال جاری خبر داد. وی در واکنش به دلیل استعفای خود از سمت ریاست کمیسیون حقوقی اتاق اصناف تهران گفت: رسالت کمیسیون حقوقی، پیگیری مشکلات اصناف در بستر قوانین است.

سید احمد حسینی درباره کمیسون‌های اتحادیه لوازم یدکی خودرو گفت:  بر اساس قانون نظام صنفی و ایین‌نامه‌های مرتبط با آن، هر اتحادیه‌ای موظف به تشکیل پنج کمیسیون است. این پنج کمیسیون شامل، کمیسیون‌های اموزش، بازرسی، شکایات، حل اختلاف و فنی می‌باشد. پنج کمیسیون مذکور در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران تشکیل شده‌است.

وی ادامه داد: علاوه بر این پنج کمیسیون، پنج کمیسیون دیگر نیز در اتحادیه مشغول به کار هستند که عبارت‌اند از کمیسیون مدیریت راهبردی و برنامه‌ریزی، شورای موسه‌های تجاری و پاساژها، رفاهی، مالیاتی و تلیفیق.

احمد حسینی افزود: رسیدگی به دغدغه‌های شهروندان و پاسخ به مصرف‌کنندگان نیازمند همکاری و کار گروهی می‌باشد. مدیریت یک واحد ده هزار نفری از عهده ۷ نفر اعضای هیئت مدیره بر نمی‌آید و این کمیسیون‌ها اتحادیه را در این مسیر همراهی می‌کنند.

حسینی اذعان کرد: یکی از مسائل و چالش‌های مهم عدم ارتباط و انسجام اتحادیه با اعضای صنف بود. با ایجاد واحد روایط عمومی سعی بر حل این مشکل کردیم. در تلاش هستیم با ایجاد کانال‌های ارتباطی، تعامل فعال با اعضای صنف داشته باشیم. در سال جدید اهدافی را در مسیر بهبود روند اتحادیه مدنظر داریم. اتوماسیون کردن اتحادیه یکی از مسائلی است که در سال جدید پیگیری خواهد شد همچنین تشکیل واحد شکایات و بازرسی در اتحادیه هدف دیگری است که برای سال جدید تعریف شده‌است. واحد شکایات به صورت آنلاین و برخط فعالیت کرده و پاسخگوی شکایات شهروندان بوده و بازرسین اتحادیه نیز در سطح شهر فعالیت خواهند کرد

سید احمد حسینی، رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در واکنش به استعفای خود از قامت رئیس  کمیسیون حقوقی اتاق اصناف تهران گفت: رسالت کمیسیون حقوقی با توجه به نام او، پرداختن به مشکلات اصناف است. در ابتدای تشکیل این کمیسیون، قوانینی که بیشترین درگیری را برای اصناف ایجاد می‌کرد در چهار حوزه قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون سامانه مودیان مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی، قانون نظام صنفی و قانون مجوزهای کسب‌و‌کار مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پیشنهاد کردیم که روسای اتحادیه‌ها قوانینی که بیشترین درگیری را برای ان‌ها ایجاد کرده را به ما اعلام کنند، به عنوان درخواست دوم، تشکیل کلاس‌های اموزشی برای روسای اتحادیه‌ها را در خصوص قوانین مرتبط مطرح کردیم. پیشنهاد دادیم برای تعامل بهتر با قوای سه گانه در ارتباط باشیم که در جلسه‌ای که با قوه قضائیه داشتیم ریاست محترم دستور تشکیل کارگروه اصناف با قوه قضائیه را صادر کردند. علی رغم تمامی پیگیری‌ها، هیچ یک از درخواست‌ها به مرحله اجابت نرسید. با وجود هفته‌های پایانی سال که اهمیت ویژه‌ای داشت و با توجه به شروع فعالیت درگاه ملی مجوزها، در پنج هفته اخیر کمیسیون حقوقی تنها یک جلسه را برگزار و دفتر حقوقی اتاق اصناف نیز بدون هماهنگی کمیسیون حقوقی اقدام به اشنایی روسای اتحادیه‌ها با قانون نظام صنفی کرد.

سید احمد حسینی، رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در پایان گفت: امیدواریم با اتحاد و همکاری اعضای صنف و مسئولان اتحادیه بتوانیم در سال جاری در چارچوب قانون، اهداف تعیین شده‌ را به اجرا دربیاوریم.

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد