رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=12346

تایرهای داخلی، پاسخگوی نیاز بازار

به گزارش یدکی‌رسانه محمدرضا آل‌سارا،  رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران تاکید کرد: پس از اجرای طرح عرضه تایر توسط تولیدکنندگان در پلتفرم‌های آنلاین دیگر شاهد صف‌های طویل در مقر واحدهای صنفی توزیع کننده تایر نیستیم. توزیع تایر نیز از طریق کپی کارت سند و کارت ملی توسط واحدهای صنفی صورت می‌گیرد.

محمدرضا آل سارا وضعیت بازار را این چنین شرح داد: پس از آنکه تولیدکنندگان موظف شدن محصولاتشان را در پلتفرم‌های آنلاین عرضه کنند، دیگر شاهد صف‌های طویل در واحدهای صنفی توزیع کننده تایر نبودیم. در ادامه این مسیر فروشندگان این حوزه باید به دنبال خریدار باشند.

وی ادامه داد: در طی سی سال گذشته، واحدهای صنفی به توزیع تایر با شیوه سند و کارت ملی عادت کرده‌اند و علاوه بر این مسئله، این شیوه توزیع، کاهش قیمت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن را به همراه دارد. درحال حاضر نیز با تعامل بین واحدهای صنفی فروش تایر و اتحادیه فروشندگان لاستیک، توزیع تایر توسط واحدهای صنفی از طریق کپی کارت سند و کارت ملی صورت می‌گیرد.

آل‌سارا در واکنش به حذف خرده‌فروشان و آپاراتی‌ها در پی فروش تایر در پلتفرم‌های آنلاین اذعان کرد: لاستیک از هر طریقی که توزیع شود در آخرین مرحله باید از واحدهای صنفی تحت نظارت اتحادیه عرضه گردد و خرده‌فروشان با این مسئله مشکلی ندارند. اما مسئله مهم، این است که واحدهای صنفی فروش لاستیک، در تامین سرمایه در گردش کارخانه‌های تولید لاستیک نقش دارند و این امر نیازمند سرعت می‌باشد. شیوه جدیدی که برای فروش تعریف شده، توان پاسخگویی به این مسئله را دارد.

این مسئول صنفی تاکید کرد: اینکه د حال حاضر شاهد صف در واحدهای فروش صنفی در بازار تایر نیستیم نتیجه مدیریت نهادها و ارگان‌ها می‌باشد

محمدرضا آل‌سارا،  رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن تهران در پابان وضعیت تولید و تامین بازار را مطلوب خواند و گفت: تایرهای تولید داخل، نایز بازار را تامین می‌کنند و جز در موارد خاص، نیاز به واردات حس نمی‌شود.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد