رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=12291

ضبط شدن ، حکم قطعات بدون شناسه

به گزارش یدکی رسانه اکبر عادل مرام، معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان اصفهان درباره اجرای طرح شناسه دار کردن لوازم یدکی خودرو گفت: واحدهای مربوطه در حال پیگیری اجرای این طرح از طریق ثبت‌نام واحدهای صنفی در سامانه جامع تجارت هستند. کالاهای  مشخص شده باید از این طرح پیروی کنند و در غیر این صورت به عنوان کالای قاچاق ضبط می‌شوند.

اکبر عادل مرام وضعیت اجرای این طرح را شرح داده و گفت:  جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان برگزار و در این جلسه بر پیگیری اجرای طرح شناسه‌دار شدن و نصب کد رهگیری برای ۵۵ کالای مشخص شده در حوزه لوازم یدکی تاکید شد. قطعات در صنف لوازم یدکی خودرو بسیار گسترده و وسیع است در نتیجه اجرای این طرح و شناسه در شدن این اقلام نیاز به زمان دارد. پیگیری‌های لازم از سوی اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه در حال انجام است. واحدهای زیر مجموعه این مراکز، در حال گذراندن مراحل ثبت نام در سامانه جامع تجارت برای شناسه دار کردن کالا‌ها هستند.

اکبر عادل مرام، معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان اصفهان با با اشاره به برابر قانون حداقل جریمه نقدی، یک برابر ارزش کالا است ادامه داد: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین ضوابط و قوانین مشخص شده برای گروه لوازم یدکی خودرو، ۵۵ قلم کالای تعیین شده باید شناسه دار شوند، چنانچه این قانون رعایت نشود، محصول به عنوان کالای قاچاق به نفع دولت ضبط و جریمه نقدی برای متخلف، لحاظ می‌گردد.

 

 

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد