رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=12305

مهار تورم در گرو رشد تولید تیراژ خودرو

به گزارش یدکی‌رسانه، محسن رزمخواه، فعال صنعت قطعه سازی سازوکار  اجرای شعار سال را در صنعت خودروسازی شرح داد. به گفنه وی مهار تورم در این صنعت در گرو رشد تولید تیراژ خودرو می‌باشد. موانعی بر سر راه این امر وجود دارد که با خصوصی‌سازی و رقابت‌پذیری بخشی از آن حل می‌شود.

محسن رزمخواه گفت: برای مهار تورم و رشد تولید خودرو و قطعه‌‌سازی اقداماتی باید انجام گیرد. مواردی از قبیل تامین منابع مالی، پرداخت مطالبات قطعه سازان، تسهیل در دریافت ارز برای خرید مواد اولیه، ابزار و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید، حذف قوانین سختگیرانه، رفع موانع تولید، تسهیل روابط خارجی تعیین تکلیف برجام و لغو تحریم های ظالمانه مسائلی هستند که باید مورد پیگیری قرار گیرند. 

وی افزود: کاهش تورم در گرو رشد تولید است. محوریت تولید در اقتصاد کاهش تورم را در پی دارد و صنعت خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. کشیدن ترمز رشد قیمت و تورم با افزایش تولید محقق می‌شود. در صورت افزایش تولید، عرضه و تقاضا به تعادل می‌رسند و در نتیجه قیمت‌ها در چارچوب کنترل قرار می‌گیرند.  

محسن رزمخواه ، فعال صنعت حوزه قطعه‌سازی،  خصوصی‌سازی این صنعت را راه‌حلی برای پایان مشکلات دانست و گفت: سوءمدیریت، عدم وجود برنامه‌ریزی درست و منسجم و از همه مهم‌تر نبود مدیران دلسوز از موانع مسیر رشد صنعت خودرو هستند. مدیرانی که مدیریت این صنعت را به عهده دارند باید از انگیزه کافی برای بقاء و رشد این صنعت برخورددار باشند. توسعه و رشد این صنعت با خصوصی‌سازی و رقابت‌پذیری گره خورده‌است.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد