رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=12297

نظارت شدید بر بازار لوازم یدکی امری ضروری است

به گزارش یدکی رسانه، سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی نارضایتی مردم را از کالاهای تقلبی موجود در بازار لوازم یدکی عنوان کرد و خواستار نظارت شدید وزارت صمت بر این بازار شد. وی وجود بارکد را راه‌حلی برای حل بخشی از مشکلات این بازار دانست.

سیدجواد حسینی کیا درباره وضعیت بازار لوازم یدکی گفت: نظارت شدید وزارت صمت بر بازار لوازم یدکی می تواند قطعات تقلبی را از بازار خارج کرده و قیمت محصولات این بازار را مدیریت کند.  باید این نکته را در نظر گرفت که در مواقعی، عرضه و تقاضا در حالت تعادل قرار ندارد و به طبع قیمت برخی قطعات افزایش می‌یابد اما انتظار می‌رود که خودروساز بستری را فراهم کند که بتواند بازار لوازم یدکی را به درستی رصد کند.

وی ادامه داد: متاسفانه عدم مدیریت واحدهای نظارتی ذیربط باعث شده که کالاهای تقلبی در بازار جای پیدا کنند. برخی از این کالاهای تقلبی به صورت زیر پله‌ای تولید و با نام‌های تقلبی عرضه می‌شوند. قطعا نظارت دقیق و درست بازار لوازم یدکی می‌تواند منجر به خروج این کالاهای تقلبی که به صورت زیرپله‌ای تولید می‌شوند از بازار شود.

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، گلایه مردم را از کیفیت پایین قطعات یدکی مطرح کرد و در ادامه افزود: وجود بارکد می‌تواند بخشی از مشکلات بازار را حل کند چرا که پیگیری میزان مصرف، موجودی انبارها و حتی کیفیت و قیمت از طریق بارکد محصول قابل انجام است و با ردیابی و رصد این مسائل می‌توان بخشی از مشکلات بازار لوازم یدکی از جمله نارضایتی مصرف کننده را حل کرد.

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد