رسانه صنف لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات

آدرس کوتاه :

http://yadakiresaneh.ir/?p=2070

تاخیر سازمان استاندارد در ارائه گزارش کیفیت بنزین های وارداتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت : تاکنون سازمان استاندارد و سایر دستگاههای ناظر گزارشی را مبنی بر استاندارد بودن بنزین وارداتی به کمیسیون انرژی ارائه نکرده اند.

 

حبیب آقاجری ، با اشاره به عدم تایید استاندارد یورو۴  بنزین های وارداتی ، اظهار داشت : با وجود واردات و استفاده بنزین های وارداتی در کشور متاسفانه تاکنون سازمان استاندارد و حتی مسئولان محیط زیست هیچ کدام در خصوص اینکه بنزین های وارداتی یورو۴ است یا نه اطلاعی نداشته اند.

وی گفت : این قطعا این مساله ایراد بزرگی است که کالایی وارد و در کشور مصرف شود اما مسئولان نتوانند پاسخ گوی اینکه این کالا تا چه میزان استاندارد بوده , باشند.

وی افزود : با توجه به جریانات صورت گرفته در خصوص بنزین های وارداتی ، مقرر گردید تا در جلسه ای سازمان ها و ارگان های مسئول و ناظر بحث استاندارد بودن بنزین وارداتی را به کمیسیون گزارش نمایند که تا کنون چنین گزارشی به دست اعضای کمیسیون انرژی نرسیده است.

وی همچنین در خصوص تاثیر ارائه گزارش مکتوب سازمان استاندارد بر تصمیم اعضای کمیسیون انرژی و راهکار این مساله خاطر نشان کرد : کمیسیون انرژی در صورت مسلم شدن این مساله، بر اساس وظیفه ای که بر عهده دارد عمل خواهد کرد زیرا برای نمایندگان و اعضای کمیسیون این مساله قابل قبول نیست که خلاف مشخصات استاندارد یورو۴ بنزین وارد کشور شود بلکه باید هر گونه واردات بنزین به کشور مطابق با استاندارد یورو۴ باشد .

وی اظهار داشت : سازمان استاندارد و همچنین سازمان محیط زیست بر اساس وظیفه قانونی خود باید نسبت به ورود و کنترل بنزین های وارداتی دقت و توجه بیشتری به خرج داده و اجازه نمی دادند که بنزین هایی که مطابق با استاندارد نیست وارد کشور شوند.

نماینده مردم ماهشهر در خانه ملت با اشاره به ممانعت هایی در خصوص کنترل بنزین وارداتی تصریح کرد : هیچ وزارتخانه ای نمی تواند جلوی کنترل کیفیت کالاهایی را که در حیطه وظایف سازمان استاندارد است را بگیرد چون این اقدام از وظایف ذاتی سازمان استاندارد است و وزارت نفت نه حق این کار را دارد و نه می توادن مانع شود.

منبع: خبر خودرو

آرشیو ماهنامه یدکی‌رسانه

گروه رسانه‌ای چکاد